Śnieżyca

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Śnieżyca

Atak zimy!

Pilny alert IMGW, meteorolodzy nie mają złudzeń. Będzie paraliż Warszawy?

2022-11-23 19:46

Jeszcze nie ma grudnia, a w Warszawie szykuje się prawdziwy atak zimy. Synoptycy ostrzegają, że w nocy ze środy na czwartek (23/24 listopada) nad Warszawą może przejść prawdziwa śnieżyca! Prognoza przewiduje nawet 10 cm śniegu i marznące opady. Kierowcy nie będą mieli łatwego poranka. Czy rano czeka nas drogowy paraliż?

Śnieżyca nad Warszawą. Atak zimy w listopadzie

Czy zima w tym roku przyjdzie wyjątkowo wcześnie? Wszystko wskazuje na to, że w ostatnim tygodniu listopada nawiedzi nas prawdziwa śnieżyca. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają koszmar kierowców. - W nocy we wsch. połowie kraju opady śniegu, śniegu z deszczem, deszczu lub mżawki, miejscami marznące. Na płd. wsch. opady śniegu do około 10 cm. Lokalnie gęste mgły. Temp. min. od -5°C na płn. wsch. do 2°C na zachodzie – czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie dotyczące opadów śniegu dotyczy tez Warszawy oraz części obwarzanka: powiatu pruszkowskiego, piaseczyńskiego, otwockiego i mińskiego. W powiecie wołomińskim może być wyjątkowo niebezpiecznie, bo prognozy przewidują marznące opady deszczu ze śniegiem.

Tegoroczna pogoda lubi zaskakiwać. Ostatni atak zimy miał miejsce jeszcze w kwietniu. Wtedy śnieżna aura nawiedziła stolicę, a chłodny podmuch ze wschodu spowodował ,że słupki na termometrach wskazywały nawet –5 stopni! Czy w listopadzie zima zostanie z nami na dłużej? Trudno powiedzieć, bo prognozy długoterminowe mają raczej niską sprawdzalność. Na powrót ciepłych dni nie ma jednak co liczyć.

Sonda
Czy lubisz zimę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają