Plaga kradzieży na Bielanach. Burmistrz rozpoczął walkę ze złodziejami roślin

i

Autor: Facebook, Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany Plaga kradzieży na Bielanach. Burmistrz rozpoczął walkę ze złodziejami roślin

Plaga kradzieży na Bielanach. Burmistrz rozpoczął walkę ze złodziejami roślin

2022-06-02 12:26

Złodzieje stają się coraz bardziej perfidni. Ich łupami nie padają już tylko pieniądze, samochody czy drogi alkohol. Na Bielanach kradną już nawet rośliny! Te w zastraszającym tempie znikają z podwórek, skwerów i parków. Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk rozpoczął walkę z amatorami cudzej własności. Na zieleńcach w miejscu skradzionych roślin wbijane są tabliczki z hasłem: "Byliny? Nie ma. Ukradli".

Złodzieje kradną ośliny na Bielanach

"Kradną wszystko…. od cebulek tulipanów, kory z rabat po świeżo posadzone byliny. Jesteśmy w trakcie zmian na podwórku przy ulicy Starej Baśni. Nie zdążyliśmy odebrać inwestycji, a już zniknęły rośliny" - napisał w mediach społecznościowych burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Nie przegap: Warszawa. Ratusz ogłosił zmiany. Weekendowy deptak od „palmy” aż do kolumny Zygmunta

Plaga kradzieży roślin staje się coraz poważniejsza. W dalszej części wpisu na Facebooku burmistrz wymienił miejsca i rośliny, które stamtąd zniknęły w tajemniczych okolicznościach. Są tok:

  • Park Herberta – hortensje, byliny, tulipany
  • Park Olszyna – jeżówki, trawy ozdobne, liatry kłosowe
  • Park Stawy Kellera – hortensje, brunery, imperaty, trzmielina uskrzydlona
  • Park Harcerskiej Poczty Polowej PW – niezapominajki, bergenie
  • eko skwer przy Bogusławskiego – jeżówki, pęcherznice, ogniki

Akcja burmistrza przestraszy złodziei roślin?

"Zmodernizowaliśmy już ponad 50 podwórek i 3 parki. Prowadzimy ogromną akcję odbetonowania Bielan i z drugiej strony je bardzo mocno zazieleniamy. Niestety smutnym aspektem jest to, że po prostu kradną nam byliny, trawy i rośliny. Dlatego jest ta akcja, która ma zwrócić uwagę mieszkańców, żeby jeszcze bardziej pokazać, że jest to problem społeczny i żeby mieszkańcy wspólnie z nami tego pilnowali" - powiedział w rozmowie z PAP burmistrz Bielan. "Bo to są koszty i nasze wspólne pieniądze" - podkreślił.

Zaznaczył również, że w walce z zuchwałymi złodziejaszkami stosowane są już różne metody - zwiększono liczbę patroli Straży Miejskiej, są dodatkowe patrole policji, okolicy pilnują też sąsiedzi.

"Były już takie sytuacje, że nie zdążymy odebrać prac od wykonawcy, a już część roślin jest wykopana. To jest nasze wspólne dobro. Jak te rośliny zakwitną, to podwórka są piękne, a mieszkańcy je sobie niesamowicie chwalą" - przekazał Grzegorz Pietruczuk. "Bez pomocy całego społeczeństwa nie poradzimy sobie z tym procederem kradzieży wszystkiego, co posadzimy" - zaznaczył.

"Jesteś oburzony? My też! To też jest Twoje. Widzisz – reaguj" - zaapelował burmistrz Bielan.

Budują tramwaj na Kasprzaka w Warszawie
Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?