Warszawa. Ratusz ogłosił zmiany. Weekendowy deptak od „palmy” aż do kolumny Zygmunta

i

Autor: um.warszawa.pl Warszawa. Ratusz ogłosił zmiany. Weekendowy deptak od „palmy” aż do kolumny Zygmunta

Warszawa. Ratusz ogłosił zmiany. Weekendowy deptak od „palmy” aż do kolumny Zygmunta

2022-06-02 8:40

Świetna wiadomość dla wszystkich turystów i spacerowiczów – od soboty, 4 czerwca, deptak na Trakcie Królewskim będzie dłuższy. Do zamykanego w weekendy Krakowskiego Przedmieścia dołączy Nowy Świat na odcinku od ronda de Gaulle'a do ul. Świętokrzyskiej. To oznacza również zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Warszawa. Deptak w weekendy będzie dłuższy!

Jeśli lubicie spacerować deptakiem na Trakcie Królewskim, to mamy dla Was dobrą wiadomość – od 4 czerwca będzie on dłuższy! Przypominamy, że od 16 kwietnia ul. Krakowskie Przedmieście, od ul. Miodowej do Świętokrzyskiej, co weekend zmienia się w deptak przeznaczony wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. Samochody nie mają tam wstępu.

Stołeczny ratusz poinformował, że od soboty (4 czerwca) trakt spacerowy będzie wydłużony o ul. Nowy Świat, więc spacerowicze bez przeszkód będą mogli przemierzyć szlak od „palmy” do kolumny Zygmunta.

Nie przegap: Absolutna rewolucja w centrum Warszawy. Koniec palmy i ronda de Gaulle'a. Ogromne zwężenia

"Dla kierowców, przez cały czas, utrzymany zostanie przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem – bez możliwości skrętu. Na wszystkich wlotach Traktu Królewskiego będą ustawione betonowe bariery" - przekazał ratusz.

Zmiany te będą obowiązywały na każdy weekend aż do 23 października. Taka weekendowa organizacja ruchu będzie wprowadzana co tydzień od nocy z piątku na sobotę, a w poniedziałki przed świtem wszystko będzie wracało do normy.

Autobusy miejskie w Warszawie pojadą objazdami

Weekendowe wydłużenie deptaku wpłynie również na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Autobusy linii: 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 będą jeździły objazdami.

Objazd deptaka w kierunku północnym, dla linii 116, 180, 222, 503, 518 i nocnej N44 wytyczono ulicami przez Al. Jerozolimskie, Marszałkowską, Królewską, pl. Piłsudskiego, marsz. Focha do Moliera i Senatorskiej. Z kolei w drugą stronę autobusy tych linii pojadą przez Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, Al. Jerozolimskie, Bracką do pl. Trzech Krzyży (linii N44 skręcą z Marszałkowskiej w Świętokrzyską) i dalej podstawowymi trasami. W analogiczny sposób, objazdem kursować będzie linia 111, która na swoją trasę wróci na pl. Piłsudskiego.

Zobacz też: Wiemy kim jest Mysieł! Zagadka tajemniczego billboardu na Mokotowie rozwiązana

Jeśli zaś chodzi o autobusy 128 i 175, do pętli pl. Piłsudskiego od ronda Dmowskiego pojadą one ulicami Marszałkowską i Królewską, a w przeciwnym kierunku Senatorską, Wierzbową, przez pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

Linia 106 w drodze do pętli Młynów będzie jeździła Świętokrzyską, Mazowiecką przez pl. Małachowskiego do Królewskiej, a w drodze powrotnej z ul. Królewskiej skręci na pl. Małachowskiego i do Mariensztatu dojedzie przez Kredytową, Jasną i Świętokrzyską.

Podobnie jeździć będą autobusy linii 178, które w kierunku Konwiktorskiej pojadą od Królewskiej przez pl. Piłsudskiego, ul. marsz. Focha do Moliera, Senatorskiej i Miodowej. W przeciwną stronę linia kursować będzie przez Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską, pl. Małachowskiego, Kredytową, Jasną do Świętokrzyskiej.

Zobacz, jak będą wyglądały al. Jerozolimskie po planowanej przebudowie. Zmienią się nie do poznania!

Nowe Centrum Warszawy. W najbliższych latach Śródmieście ma szansę na dalsze zmiany
Sonda
Lubisz spacerować po Warszawie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki