6,5 roku więzienia dla recydywisty z Pułtuska m.in. za brutalny gwałt na znajomej

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne/Shutterstock

DRAMATYCZNA HISTORIA

Pobił i trzykrotnie brutalnie zgwałcił swoją koleżankę. Na długie lata trafi do więzienia. Zapadł prawomocny wyrok

2023-12-05 18:58

Sąd Apelacyjny w Białymstoku skazał we wtorek (5 grudnia) na karę łączną 6,5 roku więzienia mieszkańca Pułtuska (woj. mazowieckie), który był oskarżony o brutalny gwałt, pobicie oraz pozbawienie wolności młodej kobiety – swojej znajomej. Wyrok jest prawomocny. Mężczyzna nie może się również zbliżać do pokrzywdzonej, ani kontaktować z nią.

Pułtusk. Sąd skazał mężczyznę, który brutalnie zgwałcił swoją koleżankę. Trafił na długie lata do więzienia

Mężczyzna oskarżony o gwałt i pobicie został nieprawomocnie skazany na 7 lat więzienia. Śledczy uznali ten wyrok za właściwy i nie składali apelacji, ale zrobił to obrońca oskarżonego. Proces odwoławczy odbywał się z pełnym wyłączeniem jawności; niejawne było też uzasadnienie wyroku.

Z sentencji zapadłego we wtorek (5 grudnia) orzeczenia wynika, że sąd obniżył karę co do jednego z zarzutów, a od kolejnego oskarżonego uniewinnił. Chodziło między innymi o posiadanie narkotyków. Kara za najpoważniejsze przestępstwa została jednak utrzymana.

Przypomnijmy, do zbrodni, za którą został oskarżony, doszło w marcu 2021 roku na terenie powiatu wyszkowskiego. Ofiarą była 21-letnia znajoma mężczyzny. Prokuratura zarzuciła mu trzykrotny, brutalny gwałt, pozbawienie pokrzywdzonej wolności połączone ze szczególnym udręczeniem, w tym biciem z użyciem różnych przedmiotów, kopaniem, wyzywaniem słowami wulgarnymi i groźbami pozbawienia życia.

Czyny z użyciem przemocy oskarżony popełnił w warunkach recydywy.

W grudniu 2021 roku akt oskarżenia trafił do sądu. W połowie stycznia 2023 roku ostrołęcki sąd okręgowy nieprawomocnie skazał oskarżonego na karę łączną 7 lat więzienia, orzekł też 4-letni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej 21-latki na mniej niż sto metrów i kontaktowania się z nią.

Sonda
Czy kara za gwałt powinna być wyższa?
Nasi Partnerzy polecają