Pogoda na dziś, 20 lipca: Czy będzie burza i deszcz? [Prognoza pogody 20.07.2021 Warszawa]

2021-07-20 7:36
Pogoda na dziś, 20 lipca: Czy będzie burza i deszcz?  [Prognoza pogody 20.07.2021 Warszawa]
Autor: Pixabay Pogoda na dziś, 20 lipca: Czy będzie burza i deszcz? [Prognoza pogody 20.07.2021 Warszawa]

Pogoda na dziś, wtorek 20 lipca 2021 dla Warszawy. Meteorolodzy przygotowujący prognozę pogody dla stolicy informują, że nie mamy co liczyć na tropikalne upały. Czy we wtorek, 20 lipca, będą nam towarzyszyć burze i ulewne deszcze? Prognoza pogody dla Warszawy na 20.07.2021 jest jednoznaczna. Przeczytaj!

Pogoda na dziś, 20 lipca: Czy będzie burza i deszcz?

Prognoza pogody 20.07.2021 Warszawa

Jeśli liczycie na tropikalne upały, to nie mamy dla was dobrych wiadomości. Synoptycy przygotowujący prognozę pogody na wtorek, 20 lipca, informują, że temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 24°C. Po stosunkowo chłodnej nocy czeka nas pochmurny wtorkowy poranek. Jednak padać zacznie nieco później przekazał w rozmowie z PAP synoptyk z IMGW, Mateusz Barczyk. Z prognoz pogody na 20 lipca przygotowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że północno-zachodnia i centralna część Europy jest w zasięgu wyżu znad Wielkiej Brytanii. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w obszarze obniżonego ciśnienia, a nad Skandynawią pogodę kształtuje niż z frontami atmosferycznymi. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północnego zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Zobacz: Koszmarna śmierć małej dziewczynki. "Ogromna tragedia. Ginie dziecko w obecności rodziców"

Pogoda na dziś, 20 lipca

20 lipca 2021. Prognoza pogody

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie powoli rosło.

We wtorek, 20 lipca, zachmurzenie umiarkowane i duże. W całym kraju przelotne opady deszczu, a na południu także burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm w Karpatach. Temperatura maksymalna od 20 st.C do 25 st.C, a w rejonach podgórskich od 15 st.C do 19 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu zachodnim porywy wiatru do 55 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Przeczytaj: Sebastian zmarł w czasie przesłuchania. Policja zwlekała z wezwaniem karetki? [ZDJĘCIA]

Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE