W Wiśle kąpać się po prostu nie wolno

i

Autor: www.facebook.com/fotogenicznawarszawa W Wiśle kąpać się po prostu nie wolno

Pogoda skusiła warszawiaków do kąpieli w... Wiśle. Dlaczego lepiej tego nie robić? [AUDIO]

2018-05-08 9:37

Ponad 20 interwencji stołecznych woprowców na Wiśle i w okolicach rzeki. I to tylko w majówkę. Ratownicy wyciągali z wody głównie pijane osoby. Dlaczego nie warto kąpać się w Wiśle? O to pytała nasza reporterka Agata Sulińska.

- W Wiśle znajduje się bardzo dużo przeszkód podwodnych oraz budowli nawodnych, które spiętrzają wodę i tworzą niesamowicie silne wiry. My, ratownicy, kiedy wskakujemy do tej wody, aby udzielić pomocy, robimy to w kamizelkach ratunkowych i w kasku, bo wiemy, jakim Wisła jest żywiołem - przestrzega Michał Czernicki, rzecznik stołecznego WOPR i przypomina, że w Wiśle obowiązuje zakaz kąpieli. - Plaża i rzeka to jeszcze nie kąpielisko - dodaje.

>>> Matura 2018. Co uczniowie myślą o egzaminie z matematyki? [WIDEO]

Co więcej wody w Wiśle sanepid nie bada. A w takiej rzece pływać może wszystko. - Kąpiel może spowodować problemy zdrowotne, problemy skórne. Sugeruję nie ryzykować i korzystać raczej z kąpieli odkrytych, na przykład pływalni, bądź kąpielisk czy miejsc, które będą wyznaczone, legalnie zorganizowane i pod stałym nadzorem inspekcji sanitarnej - mówi Joanna Narożniak z mazowieckiej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

W Warszawie na razie nie zgłoszono żadnego legalnego kąpieliska. Sezon rusza dopiero na początku czerwca a wtedy być może będzie to jeziorko Czerniakowskie.​ Więcej w materiale Agaty Sulińskiej:

Czytaj też: Nowość na Poniatówce. Będzie naturalny plac zabaw inspirowany Wisłą

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają