Znicz i biała różyczka. Poruszający widok w miejscu śmierci czterolatka na ul. Jagiellońskiej

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Znicz i biała różyczka. Poruszający widok w miejscu śmierci czterolatka na ul. Jagiellońskiej

Pilny apel

Policjanci szukają świadków wypadku z udziałem tramwaju, w którym zginął czterolatek

2022-08-16 18:30

Czteroletni chłopiec zginął w potwornym wypadku z udziałem tramwaju w Warszawie. Chłopczyk przytrzaśnięty przez drzwi składu był ciągnięty za pojazdem po kamiennym torowisku i zmarł w niebywałych męczarniach. Policjanci z rejonowej komendy poszukują bezpośrednich świadków tego niewyobrażalnie tragicznego wypadku. Proszą o pomoc każdą osobę, która widziała to zajście.

Pilny apel policji

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ prowadzą czynności w sprawie wypadku, do którego doszło 12 sierpnia 2022 r. na torowisku tramwajowym przy ulicy Jagiellońskiej – czytamy w komunikacie udostępnionym przez praską policję. Śledczy proszą w nim o pilną pomoc w ustaleniu osób, które widziały tragiczny wypadek. - Wszyscy bezpośredni świadkowie tego zdarzenia, pasażerowie oraz osoby, które zarejestrowały to zdarzenie proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI w siedzibie jednostki przy ul. Jagiellońskiej 51, pod numerem tel. 47 723 75 56 lub policjantami wydziału prowadzącego czynności, tel. 47 723 83 16 – dodaje kom. Paulina Onyszko z praskiej komendy.

Jak doszło do wypadku?

Koszmar, o którym mówi policja mrozi krew w żyłach. Czteroletni chłopiec wysiadał tuż za swoją babcią z tramwaju numer 18. Nagle znalazł się w śmiertelnej pułapce. Drzwi starego składu przytrzasnęły mu nóżkę. Tramwaj ruszył, ciągnąc za sobą bezbronne dziecko. Życia chłopczyka nie udało się uratować. Jego bezbronne tułowie uderzało o różne elementy torowiska, wykręcając nóżkę chłopca i wielokrotnie raniąc go w różne części ciała. Widok zakrwawionego torowiska był przerażający.

Białe misie, znicze i balonik. Poruszający widok po zabiciu czterolatka przez tramwaj na ul. Jagiellońskiej

Prokuratura powołała biegłego 

Sprawę tragicznej śmierci 4-latka bada prokuratura. - Powołaliśmy biegłego z zakresu ruchu drogowego – przekazała Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej. Śledczy czekają również na wyniki sekcji zwłok chłopca. Te mają być znane prawdopodobnie w środę 17 sierpnia. Motorniczemu zostały również pobrane próbki do badania krwi. Ma ono wykazać, czy nie prowadził pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Sonda
Dziecko zginęło pod tramwajem w Warszawie. Czy ta śmierć coś zmieni?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki