Policyjny dron wypatrzył plantacje marihuany

2021-09-19 18:51
Policyjne drony wypatrzyły plantacje marihuany
Autor: materiały policji Policyjne drony wypatrzyły plantacje marihuany

Kryminalni z Legionowa wykorzystali swoje nowe cacko – drona, który wypatrzył w zaroślach pod miastem dwie nielegalne uprawy konopi. Mundurowi od dłuższego czasu obserwowali 34 i 31-letnich mężczyzn, którzy stali za całym procederem. W piwnicy należącej do jednego z nich śledczy znaleźli trzecią uprawę narkotycznych krzewów.

Cała plantacja wyposażona była w profesjonalne oświetlenie. Mundurowi zdemontowali i zabezpieczyli lampy z odbłyśnikami, służące do naświetlania roślin, instalacje elektryczną i nawadniającą, odżywki do roślin, a także worki z ziemią i doniczki oraz łącznie 446 krzewów konopi. Przejęli również blisko 31 kilogramów marihuany, gotowej do wprowadzenia w obieg. Zaś w mieszkaniu dilerów znajdowało się blisko 45 tys. zł w gotówce.

Dwóch narkotykowych biznesmenów zostało zatrzymanych i doprowadzonych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Mężczyźni są podejrzani o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających, oraz posiadanie środków odurzających, a także kradzieży energii elektrycznej. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn.

Policyjny dron wypatrzył pod Warszawą trzy plantacje marihuany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE