Warszawa. Pomnik Smoleński stanie przy Trębackiej

2015-02-24 3:00

Pomnik Smoleński powstanie na placu przy Trębackiej i Focha w miejscu pętli autobusowej. Taką lokalizację zaproponował stołeczny Ratusz na spotkaniu u prezydenta Bronisława Komorowskiego (62 l.). Pomnik powstanie najwcześniej pod koniec 2016 roku.

- Miejsce jest dość centralne. 60 metrów od Krakowskiego Przedmieścia, 140 metrów od krzyża papieskiego i 200 metrów od szlaku turystycznego - uzasadniała lokalizację Hanna Gronkiewicz-Waltz (62 l.), prezydent Warszawy. Jak tłumaczy szefowa Ratusza, pomnik nie mógłby powstać na samym Krakowskim Przedmieściu, bo nie zgadza się na to konserwator zabytków. Lokalizację zaakceptowały już rodziny ofiar, które zaapelowały do Bronisława Komorowskiego o upamiętnienie 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. Sam projekt pomnika ma być skromny. Zanim powstanie, lokalizację musi zatwierdzić Rada Warszawy. To ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia. Kilka miesięcy potem ogłoszony zostanie przetarg na projekt. Cała procedura może potrwać około półtora roku.

Zobacz: Warszawa. Na Poniatowskiego nie wjedziesz samochodem

Zapisz się: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE