Potworny wypadek w Grąbcu. Jechała rowerem, na bagażniku wiozła dziecko. Wjechała pod koła passata

i

Autor: KPP w Sierpcu Potworny wypadek w Grąbcu. Jechała rowerem, na bagażniku wiozła dziecko. Wjechała pod koła passata

Co za koszmar!

Potworny wypadek w Grąbcu. Jechała rowerem, na bagażniku wiozła dziecko. Wjechała pod koła passata

2022-11-28 14:14

W sobotnie popołudnie (26 listopada) na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Grąbiec w powiecie sierpeckim rozegrał się dramat. 41-latka jechała rowerem. Na bagażniku jednośladu wiozła 8-letnie dziecko. Nagle na skrzyżowaniu wjechała w volkswagena passata. 45-latka wraz z dzieckiem trafiły do szpitala.

Grąbiec. Rowerzystka z dzieckiem uderzyła w auto

Do potwornego wypadku doszło w sobotę, 26 listopada, ok. godz. 16:15 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Grąbiec. Rowerzystka i 8-letnie dziecko trafiły do szpitala po zderzeniu z volkswagenem passatem.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letnia mieszkanka powiatu sierpeckiego, kierując rowerem , w rejonie skrzyżowania nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z samochodem marki VW Passat - przekazała asp. Katarzyna Krukowska z policji w Sierpcu.

Jak dodała, kierująca rowerem odniosła ciężkie obrażenia ciała. Z kolei przewożone na bagażniku 8-letnie dziecko doznało mniejszych urazów. Oboje zostali przetransportowani do szpitala w Płocku.

Przebadani na trzeźwość

Jak przekazała asp. Katarzyna Krukowska, kierujący passatem 65-latek na miejscu wypadku został przebadany na obecność alkoholu w organizmie. - Był trzeźwy - poinformowała policjantka.

Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Jak przekazała asp. Kurkowska w rozmowie z TVN Warszawa, kierujący autem osobowym miał zielone światło, gdy rowerzystka przecięła jezdnię, by dostać się na jej drugą stronę. Z uwagi na stan zdrowia jej trzeźwości nie można było sprawdzić na miejscu zdarzenia. W szpitalu pobrano więc krew do badań. Ich wyniki nie są jeszcze znane.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek?