wypadek, policja, straż pożarna

i

Autor: ARCHIWUM

Pożar tramwaju na trasie WZ. Most Śląsko-Dąbrowski znów nieprzejezdny

2018-12-19 15:39

Na trasie WZ w tramwaju pojawił się dym. Jak poinformowali strażacy, doszło do pożaru w rozdzielni elektrycznej znajdującej się w jednym ze składów. Przez kilkadziesiąt minut były bardzo duże utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej. Zablokowany był też przejazd przez most Śląsko-Dąbrowski, a na miejscu pracowały służby. 

Dym pojawił się w składzie linii 23, który jechał w kierunku Pragi-Północ. - To był wagon starszego typu. Kierowca niezwłocznie poinformował pasażerów żeby opuścili skład. Sam też się ewakuował. Na szczęście nikomu nic się nie stało - uspokaja Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich. 

I dodaje, że dym wydobywał się z dolnej części składu. - Na miejscu oczywiście szybko pojawili się strażacy, którzy opanowali sytuację. Zdecydowaliśmy się zawiesić ruch tramwajowy pomiędzy placem Bankowym a dworcem Wileńskim. W tramwaju mogło jechać nawet kilkanaście osób - tłumaczy.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, ruch tramwajowy został skierowany na most GDAŃSKI . -Z powodu zablokowanego przejazdu na moście ŚLĄSKU-DĄBROWSKIM występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 4 , 13 , 20 , 23 , 26 i autobusów linii 160 , 190 i 527 . Autobusy i tramwaje są kierowane na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne - podaje ZTM.

To kolejny raz, gdy są utrudnienia w tym miejscu. W poniedziałek, rozpędzone BMW wjechało w pasażerów czekających na przystanku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają