Jarosław Kaczyński

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

"Coraz bardziej jesteśmy jednością"

Prezes PiS: trzeba zrobić metropolię warszawską. Wielkie plany Jarosława Kaczyńskiego

2022-09-13 23:09

Trzeba zrobić metropolię warszawską, dlatego że Warszawa i okalające ją miejscowości coraz bardziej są jednością - powiedział we wtorek, 13 września, w Pruszkowie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że powinny być zachowane lokalne samorządy i stołeczne dzielnice. Czy tak brzmią najnowsze wielkie plany prezesa?

Czysto indywidualny pogląd

Podczas spotkania z mieszkańcami Pruszkowa do prezesa PiS skierowano pytanie, co sądzi o utworzeniu w przyszłości metropolii warszawskiej. Na wstępie odpowiedzi Kaczyński zastrzegł, że przedstawia "swój czysto indywidualny pogląd, bo nie ma poglądu partii".

Coraz bardziej jesteśmy jednością 

"Mój pogląd jest taki, że to (metropolię warszawską) trzeba zrobić (...), po prostu dlatego, że my coraz bardziej jesteśmy jednością" - powiedział Kaczyński wskazując na związek Warszawy i okalających ją miejscowości.

Miliony mieszkańców gmin ościennych

Prezes PiS wskazywał, że Warszawa ma blisko 2 mln mieszkańców, a podwarszawskie miejscowości w sumie 1,3 mln mieszkańców. Jak mówił Kaczyński, niektóre miejscowości w ogóle stykają się ze stolicą np. Ząbki albo jest "pewna, minimalna przerwa" jak w przypadku Pruszkowa, Marek czy Legionowa.

To jest całość

Kaczyński mówił, że Warszawa i te sąsiadujące z nią miejscowości to jest całość. "Sądzę, że przy zachowaniu oczywiście dzielnic, przy zachowaniu samorządu - tego do czego jesteście przyzwyczajeni i to ja zupełnie rozumiem - z tego jakąś całość trzeba zrobić. Stąd nie jest to pomysł na pożarcie przez Warszawę tych innych miejscowości, tylko właśnie na metropolię. To jest inna konstrukcja do tej pory stosowana tylko na Śląsku" - zaznaczył prezes PiS.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany