Protest mieszkańców Wesołej

i

Autor: Iwo Wilczura

Protest przed siedzibą PiS. Nie chcą obwodnicy obok swoich domów. Czy słusznie? [WIDEO]

2019-01-14 14:59

Przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej kilkadziesiąt osób z transparentami! To protestują mieszkańcy Wesołej. Część mieszkańców, która nie chce budowy obwodnicy obok swoich domów. Druga część, która jest zadowolona z ustalenia trasy – została w domach. Kto ma rację?

Urzędnicy zdecydowali, że część Wschodniej Obwodnicy Warszawy przez Wesołą będzie biegła po nasypie obok bogatego osiedla. Bo drugi wariant oznaczałby konieczność wyburzenia domów w mniej zamożnej części Wesołej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma już wszystkie pozwolenia i decyzje.

Może budować trasę bez wyburzeń i wysiedleń. To cieszy mieszkańców, przez których działki nie przejadą buldożery. Ale obwodnica będzie biegła blisko zabudowań w centrum Wesołej. I to właśnie ci mieszkańcy czują się oszukani i przyszli pod siedzibę PiS na Nowogrodzkiej, by domagać się zmiany decyzji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają