Dziwne zjawisko na drogach w Warszawie. Co się dzieje?

2022-01-25 17:39
Dziwne zjawisko na drogach w Warszawie. Co się dzieje?
Autor: Tomasz Radzik / Super Express Dziwne zjawisko na drogach w Warszawie. Co się dzieje?

Od nowego roku obowiązują drakońskie kary za przekroczenie prędkości. Niestety, nawet wysokie mandaty nie powstrzymują niektórych kierowców przed pędzeniem na złamanie karku. W Warszawie w połowie stycznia padły rekordy prędkości. Pirat drogowy pruł przez Pragę prawie 200 km/h! Czy drogowych piratów jest w stanie cokolwiek powstrzymać?

Styczniowi rekordziści pędzili tak szybko, że aż napisał o tym Główny Inspektor Transportu Drogowego. Z informacji zamieszczonej na twitterze wynika, że 15 stycznia kierowca jechał Mostem Poniatowskiego 165 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Trzy dni wcześniej aleja Stanów Zjednoczonych inny szaleniec pędził aż 194 km/h! W miejscu, w którym szarżował dopuszczalna prędkość wynosi 80 km/h.

Jak sytuacja wygląda na nowo otwartym odcinku tunelu POW? - Tam nie zarejestrowaliśmy żadnych rekordów. Od otwarcia tunelu POW system wykrył ponad 7 tys. przekroczeń prędkości, jednak zdecydowana większość, to przekroczenia w najniższym progu, czyli 11-20 km.h - powiedziała Monika Niżniak z Inspekcji Transportu Drogowego. - Sytuacja podobnie wygląda na odcinku pomiarowym na trasie S8. Tam jednak w listopadzie jeden z kierowców jechał 187 km/h. Miało to miejsce w rejonie miejscowości Blizne Łaszczyńskiego - dodała funkcjonariuszka.

Fotoradary stanęły na moście Poniatowskiego

Warszawskie rekordy prędkości. Nowy taryfikator

Nowe kary przewidują mandaty w wysokości nawet 2500 zł. W przypadku recydywy kwota może zostać podwojona! Czy kary wpłynęły na bezpieczeństwo? ITD twierdzi, że tak. - W okresie do 1 do 16 stycznia zarejestrowaliśmy aż 10 tys. mniej wykroczeń w stosunku do roku poprzedniego - przekazała Monika Niżniak.

Sonda
Czy fotoradary powinny zniknąć z mostu Poniatowskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE