Przerażająca decyzja pijanego 43-latka. Mężczyznę powstrzymali siedleccy policjanci

i

Autor: Shutterstock Przerażająca decyzja pijanego 43-latka. Mężczyznę powstrzymali siedleccy policjanci

SEKUNDY OD ŚMIERCI

Przerażająca decyzja pijanego 43-latka. Groził rodzinie, że się zabije. Mężczyznę powstrzymali siedleccy policjanci

2023-01-03 10:35

Funkcjonariusze z Siedlec uratowali życie pijanemu 43-latkowi. Mężczyzna był pijany. Awanturował się z domownikami. Groził im, że popełni samobójstwo. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, przez szybę w drzwiach zobaczyli agresora z pętlą na szyi. Nie czekali, wyważyli drzwi i weszli do środka.

Siedlce. Awanturujący się mężczyzna groził samobójstwem. Jego życie uratowali policjanci

Sytuacja miała miejsce w czwartek (29 grudnia). Do dyżurnego siedleckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o awanturze w jednym z domów w gminie Korczew. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że awanturujący się mężczyzna był kompletnie pijany. Groził swoim bliskim, że się zabije.

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu. Drzwi do domu, w którym przebywał mężczyzna były zamknięte na klucz. Policjanci przez szybę w drzwiach zobaczyli, że 43-latek założył na szyję pętlę. Sierżant Michał Kaczorowski i sierżant Paweł Sobieszuk wyważyli drzwi i weszli do środka – przekazała „Super Expressowi” podkom. Ewelina Radomyska z siedleckiej policji.

Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, a do jej przyjazdu monitorowali funkcje życiowe.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Na terenie każdego miasta znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom – podsumowuje podkom. Radomyska.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Ramka pomocowa

i

Autor: materiały prasowe / zapobiegajmysamobojstwom.pl
Sonda
Czy samóbójstwa w Polsce to temat tabu?
Nasi Partnerzy polecają