Siedlce. Przerażająca decyzja 51-latka po kłótni z żoną. Policjanci uratowali życie mężczyźnie

i

Autor: Shutterstock, Policja Mazowiecka Siedlce. Przerażająca decyzja 51-latka po kłótni z żoną. Policjanci uratowali życie mężczyźnie

SEKUNDY OD ŚMIERCI

Siedlce. Przerażająca decyzja 51-latka po kłótni z żoną. Policjanci uratowali życie mężczyźnie

2022-12-28 13:56

Siedleccy policjanci zareagowali bez chwili zwątpienia i zastanowienia. Dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji życie 51-latka zostało uratowano. Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Jak przekazał policja, na szyi miał już zaciśniętą pętlę. Był nieprzytomny. Siedlczanin targnął się na swoje życie po kłótni z małżonką.

Siedlce. Po kłótni z żoną próbował popełnić samobójstwo. Uratowali go policjanci

W świąteczne popołudnie (25 grudnia) dyżurny siedleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Policjanci, który pojawili się na miejscu, nie spodziewali się takiego finału historii. Z zawiadomienia wynikało, że w mieszkaniu doszło do nieporozumienia pomiędzy małżonkami.

Na miejscu pojawił się sierż. Piotr Tarka i sierż. Wiktor Wojciechowski. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali jedynie kobietę i jej córkę. Z informacji, które kobiety przekazały policjantom, wynikało, że mężczyzna miał znajdować się w piwnicy.

Sprawna i szybka akcja ratunkowa uratowała życie 51-latkowi

Gdy policjanci zeszli na dół szukać mężczyzny, zobaczyli go wiszącego w pozycji siedzącej przy jednych z drzwi w piwnicy z zaciśniętą liną na szyi. Mężczyzna nie dawał oznak życia – przekazała podkom. Ewelina Radomyska z siedleckiej policji.

Policjanci musieli szybko działać. Natychmiast zdjęli z jego szyi pętlę i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, przywracając mu funkcje życiowe. Mężczyzna zaczął oddychać i odzyskał przytomność.

Policjanci, oczekując na przyjazd załogi pogotowia ratunkowego, cały czas monitorowali funkcje życiowe 51-latka. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Zdecydowane i szybkie działanie siedleckich policjantów uratowało życie mężczyzny – dodała policjantka.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Samobójstwo - ramka pomocowa

i

Autor: materiały prasowe
Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany