Proboszcz spod Garwolina miał popełnić samobójstwo. Niejasne okoliczności i rany kłute

i

Autor: Kisistvan77/cc0/Pixabay.com Czy ksiądz proboszcz parafii w Miętnem pod Garwolinem popełnił samobójstwo? Miał zostać znaleziony z ranami kłutymi

Jak doszło do zgonu księdza?

Proboszcz spod Garwolina miał popełnić samobójstwo. "Niejasne okoliczności" i "rany kłute"

2022-09-09 13:21

Czy ksiądz proboszcz parafii w Miętnem pod Garwolinem popełnił samobójstwo? W takim kierunku prowadzone jest postępowanie tamtejszej prokuratury rejonowej, choć śledczy nie wykluczają w przyszłości zmiany kwalifikacji czynu. Duchowny został znaleziony na plebanii z ciężkimi obrażeniami ciała 1 września i trafił do szpitala, gdzie zmarł po kilku dniach.

Proboszcz spod Garwolina miał popełnić samobójstwo. "Niejasne okoliczności" i "rany kłute"

Śledztwo Prokuratury Rejonowej w Garwolinie ma wyjaśnić, czy ksiądz proboszcz parafii w Miętnem popełnił samobójstwo. 48-letni Jerzy P. zmarł w tamtejszym szpitalu w nocy z niedzieli na poniedziałek, 5 września, po tym jak kilka dni wcześniej trafił do placówki z ciężkimi obrażeniami ciała. W czwartek, 1 września, rano, został w takim stanie znaleziony na terenie plebanii. Jak informuje portal Podlasie24.pl, do zdarzenia doszło w "niejasnych okolicznościach", a na ciele duchownego ujawniono rany kłute. Mimo że postępowanie prokuratury w Garwolinie jest prowadzone w kierunku art. 151 kk, czyli "kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5", to śledczy nie wykluczają, że kwalifikacja czynu może się jeszcze zmienić. Tymczasem na piątek, 9 września, zaplanowano uroczystości pogrzebowe księdza proboszcza. Zostanie on pochowany na cmentarzu parafialnym w Marianowie pod Garwolinem.

Czytaj też: "Jego śmierć zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich". Tłumy na pogrzebie komendanta policji w Pułtusku [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Wdowiec nie może powstrzymać łez! Czy "pseudomedycy" ze szpitala w Garwolinie doprowadzili do śmierci jego żony?

Sonda
Czy policja powinna informować o samobójstwach, tak jak o wypadkach i przestępstwach?
Sulechów, nagłe zatrzymanie krążenia u 39-latka. Na miejsce przyleciał helikopter LPR