Ostatnie pożegnanie policjanta

"Jego śmierć zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich". Tłumy na pogrzebie komendanta policji w Pułtusku [ZDJĘCIA]

2022-09-08 15:42

Komendant policji w Pułtusku, Jarosław Olszewski, został pochowany na cmentarzu w Nasielsku w środę, 7 września. Zmarł w sobotę, 3 września, wskutek niespodziewanej choroby, mając 43 lata. Jak informują mundurowi, w pogrzebie policjanta wzięły udział tłumy. Nie zabrakło wzruszających słów poświęconych komendantowi, który był niezwykle ciepło wspominany przez podwładnych.

"Jego śmierć zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich". Tłumy na pogrzebie komendanta policji w Pułtusku

Pogrzeb Jarosława Olszewskiego, komendanta policji w Pułtusku, odbył się w środę, 7 września, na cmentarzu w Nasielsku. Mężczyzna zmarł w wieku 43 lat w sobotę, 3 września, w wyniku, jak informują mundurowi, niespodziewanej choroby. W ostatniej drodze zasłużonego dla lokalnej społeczności policjanta wzięło udział bardzo dużo osób, w tym jego żona i dwoje dzieci, inne bliskie osoby, ale też funkcjonariusze niemalże z każdej strony Polski. W uroczystościach uczestniczyli ponadto: Kompania Honorowa Policji i Orkiestra Reprezentacyjna Policji, władze samorządowe powiatu pułtuskiego, wójtowie, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, oświaty, stowarzyszeń, firm, mieszkańcy.

Czytaj też: Ogromny pożar w stadninie koni w Łącku! Policja zatrzymała... 12-latka [ZDJĘCIA]

Inspektor Jarosław Olszewski służył w policji przez 24 lata, rozpoczynając pracę w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, skąd po 7 latach przeszedł do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. W 2005 r. trafił do Komendy Rejonowej Policji-Warszawa VII. W 2008 roku powrócił do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie ponownie służył w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, ale w randze naczelnika. 1 września 2016 roku został zastępcą, a następnie komendantem policji w Pułtusku. Mężczyzna został pośmiertnie odznaczony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Czytaj też: 7-latek pobity przez inne dzieci w Mławie! Czeka go długie leczenie. Stoją za tym Ukraińcy?

- Jego śmierć zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich. Był człowiekiem ogromnej dobroci, o wielkim sercu dla ludzi. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy, nigdy nie zabrakło Mu czasu dla drugiej osoby. Miał wspaniałą Rodzinę, żonę i dwójkę dzieci. Interesował się historią, geografią, czytał dużo książek. Z pewnością bardzo dobrze będą wspominać Go współpracownicy. W ostatniej drodze śp. Komendantowi Powiatowemu Policji w Pułtusku inspektorowi Jarosławowi Olszewskiemu towarzyszyły tłumy - czytamy na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Zabytkowe płyty nagrobne służyły jako chodnik na działce. Szczecińscy policjanci w akcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają