48-letni proboszcz spod Garwolina miał targnąć się na swoje życie! Zmarł w szpitalu

i

Autor: Kisistvan77/cc0/Pixabay.com Proboszcz parafii w Miętnem pod Garwolinem miał targnąć się na swoje życie, po czym zmarł w tamtejszym szpitalu

Tajemnicza śmierć duchownego

48-letni proboszcz spod Garwolina miał targnąć się na swoje życie! Zmarł w szpitalu

2022-09-07 11:23

Proboszcz parafii w Miętnem pod Garwolinem miał targnąć się na swoje życie, po czym zmarł w tamtejszym szpitalu. 48-letni Jerzy P. został znaleziony na terenie plebanii w czwartek, 1 września, i w stanie ciężkim trafił na stół operacyjny. W poniedziałek, 5 września, proboszcz zmarł, a sprawa jego zgonu trafiła do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie.

48-letni proboszcz spod Garwolina miał targnąć się na swoje życie! Zmarł w szpitalu

Nie żyje Jerzy P., proboszcz parafii w Miętnem pod Garwolinem, który miał targnąć się na swoje życie. 48-letni ksiądz został znaleziony w czwartek, 1 września, rano, na terenie plebanii, po czym karetka pogotowia zabrała go do szpitala w stanie ciężkim. Duchowny przeszedł na miejscu operację, ale w poniedziałek, 5 września, w godzinach nocnych, zmarł. Prokuratura Rejonowa w Garwolinie wszczęła w tej sprawie śledztwo, które jest prowadzone w kierunku art. 151 kk, czyli "kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". - W tym przypadku zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu zabronionego, i choć na razie przyjęliśmy taką jego kwalifikację, to może się jeszcze zmienić. Tymczasem czekamy na wyniki sekcji zwłok duchownego - mówi Marcin Ignasiak, zastępca prokuratora rejonowego w Garwolinie.

O sprawie napisał jako pierwszy portal egarwolin.pl.

Czytaj też: Wystarczyła chwila, by stracił życie! 61-latek zginął w potwornym wypadku pod Płońskiem

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111  
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123   
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212   
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108   
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123   
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy samóbójstwa w Polsce to temat tabu?
Zwłoki zawinięte w dywan w aucie! Właściciel pojazdu popełnił samobójstwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE