Przerwą szczepienia na Stadionie Narodowym. Decyzja zapadła, trzeba się przygotować

2021-04-01 12:00
Przerwą szczepienia na Stadionie Narodowym. Decyzja zapadła, trzeba się przygotować
Autor: um.warszawa.pl Stadion Narodowy

Na czas pandemii Stadion Narodowy zmienił się w ogromny szpital tymczasowy dla osób chorych na COVID-19. Powstał tam również punkt szczepień. Warszawiacy, którzy planują zapisać się na szczepienie właśnie tam, muszą liczyć się z chwilową przerwą w funkcjonowaniu puntu szczepień. Kiedy ona nastąpi i jak długo będzie trwać? Sprawdziliśmy to!

Akcja szczepień w Polsce trwa. Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że na szczepienia mogą rejestrować się już również młodsze roczniki, czyli osoby miedzy 40. a 59. rokiem życia. Szczepienia w Warszawie wykonywane są m.in. na Stadionie Narodowym, który w czasie pandemii pełni funkcję szpitala tymczasowego. Pracownicy służby zdrowia, którzy wykonują tam szczepienia, pracuje codziennie. Warszawiacy i warszawianki, którzy planują zarejestrować się na szczepienie właśnie na Narodowym muszą jednak pamiętać, że w ciągu roku przewidziano kilka przerw, gdy szczepienia nie będą wykonywane. Jedna z nich wypada podczas zbliżającej się Wielkanocy.

Przez kilka dni na początku kwietnia akcja szczepień na Stadionie Narodowym nie będzie przeprowadzana. Przerwę zaplanowano na 4 i 5 kwietnia, czyli na Niedzielę Wielkanocą i świąteczny poniedziałek. Wówczas nie będą również kursowały autobusy linii 902, które wyznaczono do przewozu osób udających się na zabieg na Stadionie Narodowym.

Personel szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym wróci do swojej pracy przy szczepieniach we wtorek, 6 kwietnia.

Express Biedrzyckiej - Stanisław Karczewski: Jesteśmy na wojnie. Nie leczmy się w domach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE