Zmienią zasady w stołecznej komunikacji. Wraca kontrowersyjne rozwiązanie

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express Zmienią zasady w stołecznej komunikacji. Wraca kontrowersyjne rozwiązanie

Zmienią zasady w stołecznej komunikacji. Wraca kontrowersyjne rozwiązanie

2022-02-01 17:49

Od najbliższego czwartku, 3 lutego, w autobusach i tramwajach w Warszawie kabina prowadzącego będzie oddzielona od pozostałej części pojazdu. Kierowcy i motorniczowie nie będą otwierali przednich drzwi. Takie rozwiązanie chroniące kierujących przed zakażeniem koronawirusem od pasażerów, było już wprowadzone w ubiegłym roku. Teraz kontrowersyjny pomysł powraca.

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, w warszawskiej komunikacji miejskiej znów będą wprowadzone tzw. "strefy wydzielone". Zmiany urzędnicy planują wprowadzić od czwartku, 3 lutego. To oznacza, że od tego dnia kabina prowadzącego pojazd będzie oddzielona od pozostałej części pojazdu.

Taśma z formacją o wyłączonej strefie oddzieli od reszty pojazdu przednią część przy wejściu do kabiny. - Motorniczowie i kierowcy nie będą otwierali przednich drzwi. Plakat z taką informacją znajdzie się na drzwiach, zaklejone zostaną przyciski do otwierania pierwszych drzwi – przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza, Monika Beuth-Lutyk.

Takie rozwiązanie w pojazdach WTP wprowadzono już w czasie pierwszej fali pandemii. Zmiana najpierw objęła autobusy, później także tramwaje. Nie działały też tzw. "ciepłe guziki", co w praktyce oznaczało, że kierowcy zatrzymywali się na wszystkich przystankach, w tym na tych "na żądanie". Przy okazji w ten sposób wietrzyli pojazd. W czerwcu 2021 roku zdecydowano, że strefy wydzielone znikają z komunikacji miejskiej. Przy obecnej fali zakażeń urzędnicy podjęli decyzję o powrocie obostrzeń.

Sonda
Czy zakrywanie twarzy w pojazdach komunikacji miejskiej powinno być obowiązkowe?
Jechaliśmy nowym tramwajem. Pierwszy Hyundai wyjechał na stołeczne torowiska