Zmienią zasady w stołecznej komunikacji. Wraca kontrowersyjne rozwiązanie

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express Zmienią zasady w stołecznej komunikacji. Wraca kontrowersyjne rozwiązanie

Zmienią zasady w stołecznej komunikacji. Wraca kontrowersyjne rozwiązanie

2022-02-01 17:49

Od najbliższego czwartku, 3 lutego, w autobusach i tramwajach w Warszawie kabina prowadzącego będzie oddzielona od pozostałej części pojazdu. Kierowcy i motorniczowie nie będą otwierali przednich drzwi. Takie rozwiązanie chroniące kierujących przed zakażeniem koronawirusem od pasażerów, było już wprowadzone w ubiegłym roku. Teraz kontrowersyjny pomysł powraca.

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, w warszawskiej komunikacji miejskiej znów będą wprowadzone tzw. "strefy wydzielone". Zmiany urzędnicy planują wprowadzić od czwartku, 3 lutego. To oznacza, że od tego dnia kabina prowadzącego pojazd będzie oddzielona od pozostałej części pojazdu.

Taśma z formacją o wyłączonej strefie oddzieli od reszty pojazdu przednią część przy wejściu do kabiny. - Motorniczowie i kierowcy nie będą otwierali przednich drzwi. Plakat z taką informacją znajdzie się na drzwiach, zaklejone zostaną przyciski do otwierania pierwszych drzwi – przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza, Monika Beuth-Lutyk.

Takie rozwiązanie w pojazdach WTP wprowadzono już w czasie pierwszej fali pandemii. Zmiana najpierw objęła autobusy, później także tramwaje. Nie działały też tzw. "ciepłe guziki", co w praktyce oznaczało, że kierowcy zatrzymywali się na wszystkich przystankach, w tym na tych "na żądanie". Przy okazji w ten sposób wietrzyli pojazd. W czerwcu 2021 roku zdecydowano, że strefy wydzielone znikają z komunikacji miejskiej. Przy obecnej fali zakażeń urzędnicy podjęli decyzję o powrocie obostrzeń.

Sonda
Czy zakrywanie twarzy w pojazdach komunikacji miejskiej powinno być obowiązkowe?
Jechaliśmy nowym tramwajem. Pierwszy Hyundai wyjechał na stołeczne torowiska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE