Horror w Szpitalu Południowym. Coraz więcej chorych na COVID-19. Więcej niezaszczepionych

2021-10-08 18:26
Szpital Południowy
Autor: MAREK ZIELINSKI/SUPER EXPRESS

Czwarta fala koronawirusa dotarła już do stolicy. W piątek, 8 października, na Mazowszu odnotowano 396 nowych przypadków COVID-19. W zatrważającym tempie zapełniają się łóżka w Szpitalu Południowym. Na 208 łóżek zajętych jest już 179. Ubywa również wolnych respiratorów. Ponad połowa chorych to niezaszczepieni.

Czwartą falę koronawirusa już widać w Warszawie. W ciągu ostatnich dni drastycznie wzrosła liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 w Szpitalu Południowym. Jak przekazała Marlena Salwowska ze stołecznego ratusza, na 208 łóżek dostępnych w szpitalu, zajętych jest już 179. Wolnych zostało więc niespełna 30. - Dziennie przyjmujemy średnio 15-20 nowych pacjentów - przekazała Monika Beuth-Lutyk, rzecznik prasowa Urzędu Miasta. Jak udało nam się ustalić, około 70 proc. pacjentów covidowych przebywających w szpitalu na Ursynowie stanowią osoby niezaszczepione.

Dramatycznie wzrasta również liczba zajętych respiratorów. Szpital Południowy dysponuje 40 łóżkami respiratorowymi. Podłączonych pod urządzenie jest już 30 pacjentów.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby na Mazowszu odnotowano 396 nowych przypadków COVID-19. Czterech pacjentów zmarło. Trzech z nich miało oprócz koronawirusa również inne choroby współistniejące.

Z danych przekazanych przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki, na 757 dostępnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 zajętych jest już 302. Z respiratorami jest podobnie. 65 urządzeń na Mazowszu, wolnych jest już tylko 28.

Sonda
Chorowałeś na Covid-19?
Super Raport 08.10 (Goście: Andrzej Halicki - eurodeputowany, PO oraz Michał Wawrykiewicz - adwokat) Sedno Sprawy: Marcin Horała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE