Warszawa: Przygotuj się do sylwestra

2010-12-30 3:00

Sylwester 2010 będzie największą miejską imprezą w stolicy. Podpowiadamy, o której godzinie przyjść, gdzie stanąć i jak się przygotować na plenerowe powitanie Nowego Roku.

Sprawdzony w ubiegłych latach plac Konstytucji już po raz trzeci zamieni się w największy plac imprezowy Warszawy. - Spodziewamy się co najmniej 100 tysięcy osób - mówi Katarzyna Ratajczyk, dyrektor miejskiego biura promocji. Można jej wierzyć, ponieważ w ubiegłym roku na stołecznym sylwestrze bawiło się ponad 100 tys. warszawiaków i gości.

Znajdź dobre miejsce

Na piątkową imprezę, tak jak w ubiegłym roku, będzie można dostać się jednym z pięciu wejść, które otwarte zostaną o godz. 19, a więc na godzinę przed rozpoczęciem imprezy. Warto przyjść wcześniej, by zająć dobre miejsce. Półkolista scena będzie ogromna - szeroka na 60 m i wysoka na 20 m. To, co będzie się na niej działo, najlepiej będzie widać z miejsca, w którym Marszałkowska biegnie lekkim łukiem w stronę ronda Jazdy Polskiej.

Zarówno scena, jak i cały teren imprezy będą odgrodzone ponad 3-kilometrowym kordonem metalowych płotków. Wokół nich czuwać będzie policja, straż miejska i żandarmeria wojskowa. Samego terenu zabawy i jej uczestników chronić będzie ponad 900 ochroniarzy z agencji D.S. Focus. Będzie też 14 karetek pogotowia i dodatkowe piesze patrole medyczne.

Przyjdźcie z dziećmi

Organizatorzy zapewniają, że będzie naprawdę bezpiecznie. Na tyle, że zachęcają do zabrania na imprezę dzieci. Rodzice powinni jednak na wszelki wypadek skorzystać z rady służb zabezpieczających i zapewnić dzieciom opaski na rękę lub naklejki na ubranie z numerami kontaktowymi do opiekunów. Plakietki rozdawać będą na bramkach ochroniarze. Oni też sprawdzą, czy nie wnosimy na teren imprezy niebezpiecznych przedmiotów, np. fajerwerków i petard.

Warto pamiętać, że na miejskiego sylwestra nie wniesiemy również alkoholu. Nie będzie też on sprzedawany. Kupić będzie za to można jedzenie i bezalkoholowe napoje, m.in. rozgrzewającą herbatę.

Sylwester w liczbach

* 200 kW - moc nagłośnienia

* 3 tygodnie trwały prace przy budowie sceny

* 300-400 osób - tylu pracowników technicznych będzie obsługiwać imprezę

* 907 ochroniarzy będzie pilnowało porządku

* 100 tys. osób zmieści się na pl. Konstytucji

* 14 karetek będzie w gotowości, by pomagać potrzebującym

* 6 dwuosobowych pieszych patroli medycznych

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE