Przysięgali sobie miłość na oddziale onkologii. Miesiąc po ślubie Dorota zmarła

i

Autor: NIG w Gliwicach; KMP w Radomiu

Serce pęka

Przysięgali sobie miłość na oddziale onkologii, miesiąc po ślubie Dorota zmarła. Trudno powtrzymać łzy

2023-08-04 15:02

Rozdzierające serce wieści przekazali funkcjonariusze z policji w Radomiu. Na wieczną służbę odeszła asp. sztab. Dorota Motyka-Sztrom. Kobieta od kilku lat walczyła z nowotworem. Pod koniec czerwca na oddziale onkologii wzięła ślub ze swoim wieloletnim partnerem. Niestety, choroba pokonała funkcjonariuszkę.

Radom. Zmarła asp. sztab. Dorota Motyka-Sztrom

Na początku lipca pisaliśmy o wyjątkowym ślubie w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Dorota i Krzysztofem po 21 latach razem powiedzieli sobie "TAK". Ich miłość i plany na kolejne wspólne lata przerwała rozrywająca serce tragedia. Zaledwie miesiąc po ślubie. Asp. sztab. Dorota Motyka-Sztrom przegrała z chorobą pozostawiając męża i 7-letniego synka pogrążonych w żałobie.

Informację o śmierci radomskiej policjantki przekazali koledzy z komendy. "Mimo dzielnej postawy i wytrwałej walki, radomska policjantka nad ranem 3 sierpnia 2023 roku odeszła na wieczną służbę, pozostawiając pogrążonego w żałobie męża, synka, rodzinę, przyjaciół, kolegów i koleżanki" – czytamy w oficjalnym komunikacie KMP w Radomiu.

Pogrzeb policjantki odbędzie się w sobotę (5 sierpnia) o godz. 11 w Kościele św. Trójcy na ul. Krakowskiej 25 w Białobrzegach.

Kim była asp. sztab. Dorota Motyka-Sztrom?

Asp. sztab. Dorota Motyka-Sztrom służbę w policji rozpoczęła w 2005 r. w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. W 2007 roku kontynuowała służbę w białobrzeskiej komendzie w pionie kryminalnym, gdzie na początku związana była z Referatem Dochodzeniowo-Śledczym i Zespołem dw. z Przestępczością Gospodarczą. W 2017 roku służbę pełniła w Wydziale Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, a następnie w 2018 roku przeszła do Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

"Służbę w Policji oraz spokój życia rodzinnego kilka lat temu przerwała ciężka choroba nowotworowa, z którą Dorota walczyła wspierana przez rodzinę i przyjaciół" - wspominają radomscy policjanci. "Dorotka! Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!" - zapewniają.

Nasi Partnerzy polecają