Przywoził do sklepów wędliny, a wynosił whisky. Był wierny jednej marce

i

Autor: SHUTTERSTOCK Przywoził do sklepów wędliny, a wynosił whisky. Był wierny jednej marce

Przywoził do sklepów wędliny, a wynosił whisky. Był wierny jednej marce

2021-12-10 12:15

Amator drogich trunków został zatrzymany na gorącym uczynku. 42-latek był dostawcą wędlin w jednej z sieci marketów. Jednak po dostarczeniu zamówionego towaru nie wychodził ze sklepu z pustymi rękami. Zabierał ze sobą kilka butelek whisky. - W chwili obecnej usłyszał zarzuty za kradzież 40 butelek, natomiast wszystko wskazuje na to, że tych kradzieży i wyniesionych alkoholi było znacznie więcej - przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Sprytny dostawca wpadł podczas jednej z kradzieży, gdy próbował zabrać sześć butelek whisky ze sklepu, do którego od dłuższego czasu przyjeżdżał z zaopatrzeniem. Pracownicy ochrony złapali go na gorącym uczynku i wezwali policję.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wtedy wyszło na jaw, że nie był to jednorazowy wyskok dostawcy wędlin.

- Okazało się, że zatrzymany w zasadzie we wszystkich sklepach, do których dowoził wędliny, podczas rozładunku wynosił po kilka butelek alkoholu. Był wierny jednej marce. Podczas pierwszych sprawdzeń doliczono się 40 skradzionych w ten sposób butelek whisky - przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Zatrzymany mężczyzna nie zaprzeczał. Wręcz przeciwnie - sam przyznał, że wynosił alkohol. - Twierdził, że ostatnio pogorszyła się jego sytuacja finansowa, część alkoholu wypijał sam, a część dawał w prezencie znajomym, żeby myśleli, że jest zamożniejszy - wyjaśniła policjantka.

Zatrzymany 42-letni amator Jacka Danielsa usłyszał zarzuty kradzieży 40 butelek whisky o łącznej wartości 4500 złotych. - Jak wynika z ustaleń przedstawicieli pokrzywdzonej sieci sklepów takich kradzieży, których dopuścił się zatrzymany było znacznie więcej. Aktualnie trwają czynności weryfikacyjne i gromadzenie materiału dowodowego, nie wyklucza się kolejnych zarzutów - przekazała nadkom. Węgrzyniak. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Co warszawiacy lubią w swoim mieście?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE