Warszawa zasypana śniegiem. Armagedon na drogach, tworzą się potężne korki

2021-12-10 7:32
Warszawa zasypana śniegiem. Armagedon na drogach, tworzą się potężne korki
Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

W nocy z czwartku na piątek stolicę nawiedziły duże opady śniegu. Od wczesnych godzin porannych bezustannie sypie, a na drogach tworzą się potężne korki. Uwaga kierowcy, na ulicach może być niebezpiecznie! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed gołoledzią.

W piątek, 10 grudnia, mieszkańcy Warszawy zobaczyli miasto w iście zimowej odsłonie. Biały puch jest dosłownie wszędzie! Chodniki, ulice i place zasypała śnieżna pokrywa. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gołoledzią. Opady wraz z niską temperaturą sprawiły, że ruch jest bardzo utrudniony.

Na ulice od wczesnych godzin porannych wyjechały dziesiątki posypywarek, które walczą ze skutkami śnieżycy. Temperatura w okolicach 0 C sprawia, że mogą do tego pojawić się opady marznącego deszczu. Lokalnie może występować błoto pośniegowe lub nawet oblodzenie. - Miejscami obserwuje się i nadal prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź – przekazało w komunikacie ostrzeżenie IMGW. Na razie obowiązuje ono do godziny 9.

Śnieg w Warszawie

Wszystko dlatego, że nad Mazowsze nadciągnął front atmosferyczny, który przyciągnął ze sobą śniegowe obłoki. Wciągu dnia temperatura może wzrosnąć do maksymalnie 2 C, co wcale nie poprawi sytuacji. Opady marznącego deszczu ze śniegiem dalej będą tworzyły trudne warunki na drogach.

Sonda
Czy lubisz zimę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE