Budowa tramwaju do Wilanowa ma trwać dwa lata

i

Autor: MAREK KUDELSKI/ SUPER EXPRESS Budowa tramwaju do Wilanowa ma trwać dwa lata

Radni dali tramwajarzom dodatkowe pieniądze. Trasa do Wilanowa nie skończy się na Stegnach

2022-03-18 8:21

Na czwartkowej sesji rady Warszawy zapadła ważna decyzja zarówno dla tramwajarzy, jak i pasażerów komunikacji miejskiej. Radni postanowili dokapitalizować miejską spółkę o 200 mln zł! Taka kwota pozwoli na budowę planowanej trasy do Wilanowa, bez konieczności cięcia jej na kawałki i rozciągania w czasie.

Miejska spółka Tramwaje Warszawskie została dokapitalizowana łączną kwotą 200 mln zł. Taką decyzję podjęli radni podczas czwartkowej sesji. Do 2029 roku tramwajarze mają mieć łącznie 1,246 mld zł więcej. To bardzo dobra wiadomość dla urzędników planujących inwestycje tramwajowe w Warszawie. Dodatkowe pieniądze pozwolą na realizację tych, na które do tej pory mogło zabraknąć środków. Jedną z nich była budowa trasy do Wilanowa. W trakcie planowania rzecznik TW, Maciej Dutkiewicz przekazywał, że istnieje możliwość etapowania prac, z uwagi na ceny proponowane w przetargu. Później powstał pomysł, że tramwaj dojedzie tylko na Stegny, a potem zobaczymy co dalej. Dokapitalizowanie zapobiegnie na szczęście takim rozwiązaniom.

Tramwajem do Wilanowa za dwa lata

i

Autor: MARCIN SMULCZYŃSKI/ SUPER EXPRESS Tramwajem do Wilanowa za dwa lata

Kilka dni temu TW wybrały wykonawcę inwestycji. W przetargu wygrała firma Budimex, która ma dostać za budowę trasy do Wilanowa 685 mln zł. Na barkach wykonawcy spocznie budowa 8-kilometrowej linii zaczynającej się na ul. Puławskiej przy skrzyżowaniu z Goworka. Później trasa ma przebiegać ulicami Spacerową, Belwederską i Sobieskiego, aż do miasteczka Wilanów. Na realizację podstawowego zamówienia, bez planowanych dodatkowych bocznych odnóg trasy, ma zostać zrealizowane w ciągu 22 miesięcy od zawarcia umowy. Zatem bardzo możliwe, że nowy Hultaj pomknie do Wilanowa już w styczniu 2024 roku.

Sonda
Czy tramwaj na Wilanów jest potrzebny?
Nowe tramwaje wyjeżdżają na miasto. Byliśmy w środku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE