Radom: Wyniki wyborów 2018. Kto został prezydentem Radomia? [WYNIKI SONDAŻOWE]

2018-10-22 10:17

Radom zdecydowanie... podzielony. Zapowiada się na to, że czeka nas druga tura.

Urna wyborcza

i

Autor: Archiwum serwisu Wybory 2020. Gdzie głosować w Poznaniu?

Kto usiądzie na fotelu prezydenta Radomia? Kandydatów było siedmiu. To Rafał Czajkowski, Adam Duszyk, Ryszard Fałek, Dominik Hebda, Robert Dariusz Mordak, Wojciech Skurkiewicz i obecny prezydent Radosław Witkowski.

>> Radom: Wyniki II tury wyborów. Kto prezydentem miasta?

Według sondażu echodnia.eu, to właśnie Witkowski zebrał najwięcej głosów, zagłosowało na niego 44 proc. wyborców, ale nie daje mu to wygranej. W drugiej turze miałby zmierzyć się z Wojciechem Skurkiewiczem z Prawa i Sprawiedliwości, którego poparło 39,5 proc. głosujących.

>>> Cisza wyborcza zakończona, a warszawiacy... w kolejce do głosowania

Już wiadomo, że do urn poszło ponad 50 procent wyborców! - Prawdopodobnie możemy stwierdzić najwyższą frekwencję w historii wyborów samorządowych - informuje PKW.

Czytaj też: "Warszawiacy oczekują ciężkiej pracy, a nie picia szampana". Rafał Trzaskowski prezydentem Warszawy

Zobacz TO WIDEO:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki