Pokazali nowe SKM-ki. Pociągi wkrótce przewiozą pierwszych pasażerów

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Pokazali nowe SKM-ki. Pociągi wkrótce przewiozą pierwszych pasażerów

Rafał Trzaskowski pokazał swój nowy pociąg! Jest na co popatrzeć

2022-01-12 17:40

Do Warszawy dotarły właśnie pierwsze dwa pociągi dla Szybkiej Kolei Miejskiej. Niebawem mają się rozpocząć ich testy na miejskich torach. Jeden z nich będzie jeździł w nietypowych barwach nawiązujących do symboliki europejskiej. Znane pasażerom kolory czerwony i żółty zamieniono na różne odcienie niebieskiego, przeplatane złotymi gwiazdami.

To wyraz naszej wdzięczności z obecności Polski w Unii Europejskiej – mówił prezydent Rafał Trzaskowski komentując kolorystykę jednego z dwóch nowiutkich pociągów, które dotarły do Warszawy. Docelowo do końca listopada ma być ich aż 21. Polski producent, firma Newag, dostała za ich produkcję 668 mln zł. Podczas powitania nowoczesnych maszyn w stolicy dziennikarze „SE” sprawdzili jak wygląda ich wnętrze. A te naprawdę zaskakuje. I nie chodzi tu tylko o zapach nowości. Nowe pojazdy mają pokładowe WiFi, ładowarki USB, wygodniejsze niż dotychczas stojaki na rowery, dobrze oznaczone defibrylatory i przede wszystkim dużo wygodnych, wyprofilowanych foteli ze skórzanymi zagłówkami. Stałym pasażerom SKM nowe składy z pewnością przypadną do gustu. Te egzemplarze, które wczoraj powitał prezydent, po testach mają kursować na trasie linii S2 Sulejówek – Lotnisko Chopina.

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?
Nowe pociągi SKM dla Warszawy. Byliśmy w środku.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE