Rekordowa transakcja w stolicy. Warsaw Spire sprzedany

2019-07-11 21:31
Warsaw Spire
Autor: AGC Glass Europe - Warsaw Spire, Wikimedia Commons Warsaw Spire

Takiej transakcji jeszcze w Warszawie nie było! Wieżowiec Warsaw Spire został sprzedany za rekordową na stołecznym rynku kwotę 386 mln euro.

Ghelamco i Madison International Realty, które były równoprawnymi właścicielami biurowca sprzedały go spółce Immofinanz. 220-metrowa wieża była flagową inwestycją Ghelamco i najwyższym budynkiem biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Powierzchnia użytkowa budynku liczy sobie sporo powyżej 100 tys. m2. Kompleks składający się z trzech budynków otacza zielony Plac Europejski, który jest dostępny dla mieszkańców Warszawy.

Liczne nagrody

- Warsaw Spire stał się ikoną rozwijającej się stolicy. Integralną częścią jest plac Europejski – jedna z najlepszych nowych przestrzeni publicznych w Polsce. Mam nadzieję że nowy właściciel będzie kontynuował sukces tego miejsca jako tętniącego życiem serca miasta – powiedział Jeroen van der Toolen, dyrektor Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Budowa wieżowca rozpoczęła się w 2011 roku. Kompleks został oficjalnie otwarty 12 maja 2016 roku. W 2017 roku Warsaw Spire otrzymał nagrodę dla najlepszej inwestycji biurowej. Rok wcześniej Towarzystwo Urbanistów Polskich nagrodziło plac Europejski w X edycji Konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce w kategorii Nowo wykreowana miejska przestrzeń publiczna. 

Suszarka do włosów, ekspres do kaw, szczoteczka do zębów w okazyjnych cenach. Szczegółów szukaj na stronie Philips promocje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE