Rozbity gang samochodziarzy! Kradli auta w Warszawie i wywozili je w okolice Radomia [GALERIA, WIDEO]

2019-12-10 14:44 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Policjanci rozbili gang złodziei samochodów
Autor: POLICJA Policjanci rozbili gang złodziei samochodów

Policjanci CBŚP rozbili 10-osobowy gang paserów, którzy kradli samochody na terenie Warszawy i wywozili je do dwóch dziupli w okolice Radomia. Funkcjonariusze zabezpieczyli duże ilości części i podzespołów samochodowych oraz cztery BMW.

Kilkumiesięczne śledztwo wykazało, że zorganizowana 10-osobowa grupa przestępcza działała od 2014 roku. Samochody były kradzione w Warszawie. Najpopularniejsze były BMW. W ciągu dnia złodzieje typowali auta a w nocy, przy pomocą specjalistycznego sprzętu dostawali się do środka pojazdów nie uszkadzając przy tym zamków i drzwi, po czym odkodowywali kluczyk.

Dwie dziuple pod Radomiem

- Skradzione auta trafiały do dwóch dziupli w okolicy Radomia. Zdarzało się, że przez ręce paserów przechodziło nawet kilka samochodów na dobę, które były błyskawicznie demontowane na części i podzespoły – stwierdziła kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP.

Podczas akcji na terenie całego województwa zatrzymano wszystkich członków grupy, którzy mogli dokonać co najmniej 100 kradzieży aut wartych łącznie ponad 3 mln zł.

Odzyskali cztery BMW

Policjanci w dwóch dziuplach zabezpieczyli cztery BMW, kilkanaście sterowników, modułów elektronicznych, wiele części i podzespołów oraz sprzęt służący do otwierania i uruchamiania aut.

GWIAZDY zaśpiewają na Bankowym: Znamy wykonawców i szczegóły Sylwestra w Warszawie!

Zatrzymani mężczyźni przebywają w areszcie. Usłyszeli już zarzuty. - Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań – podsumowała Iwona Jurkiewicz.