Rozłożyli stoisko w lewymi papierosami. Właściciel towaru uciekł przed przyjazdem strażników

i

Autor: STRAŻ MIEJSKA Rozłożyli stoisko w lewymi papierosami. Właściciel towaru uciekł przed przyjazdem strażników

NIELEGALNE FAJKI NA BAZARZE

Rozłożyli stoisko w lewymi papierosami. Właściciel towaru uciekł przed przyjazdem strażników

2023-06-27 15:39

W niedzielę, 25 czerwca na terenie jednego z warszawskich bazarów, funkcjonariusze straży miejskiej znaleźli stoisko z lewymi papierosami. Wszystkie wagony nie miały polskich znaków akcyzy. W związku z tym, że przy stoisku nie było właściciela towaru, strażnicy postanowili zabezpieczyć towar i wezwać na miejsce patrol policji.

Warszawa. Sprzedawali lewe papierosy. Towar zabezpieczyły służby

Strażnicy miejscy patrolujący w niedzielę, 25 czerwca rejon bazarku przy ul. Górczewskiej w Warszawie zostali poproszeni o interwencję dotyczącą stoiska z nielegalnymi papierosami. Jak się okazało, na blacie leżały wagony papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Stoisko było przepełnione nielegalnym towarem. – Pomimo rozpytywania osób z sąsiedztwa stoiska, nie udało się znaleźć osoby, która prowadziła handel papierosami – przekazał referat prasowy stołecznej straży miejskiej.

Na miejsce wezwano patrol policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar.

Warto przypomnieć, że kto wbrew przepisom ustawy sprzedaje wyroby akcyzowe bez ich uprzedniego prawidłowego oznaczenia odpowiednimi znakami akcyzy, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

Sonda
Czy w kryzysie kupujesz na zapas alkohol, papierosy albo paliwo?