Ruszają wielkie remonty w Warszawie! Kierowcy czekali na nie od lat. Zobacz, co się zmieni!

2020-01-19 19:40 DW

Choć miejski budżet na inwestycje drogowe w tym roku nie rzuca na kolana, drogowcy zrobią kilka ważnych remontów w mieście. Niektóre zaczną już niedługo, inne wciąż są na etapie projektowania. Kierowcy na wszystkie te inwestycje czekali od lat.

Drogowcy obiecują, że w tym roku uda im się przygotować projekt estakady prowadzącej z ul. Żołnierskiej do ul. Marsa. Ta w kierunku wyjazdu z miasta jest od jakiegoś czasu gotowa i kierowcy omijają nią tory oraz skrzyżowania. Tymczasem ci jadący od strony Zielonki cały czas tkwią w gigantycznych korku do skrętu w prawo w ul. Marsa. Dlatego tak ważne jest, by estakada powstała jak najszybciej. Do tego czasu drogowcy wdrożą nową organizację ruchu, wytyczą dodatkowy pas do skrętu.
Szybciej remont zacznie się na innym ruchliwym skrzyżowaniu w Warszawie. – Podpisaliśmy umowę na przebudowę skrzyżowania ulic: Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Inwestycja o wartości 11 mln zł zostanie wykonana w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy – przekazała Agata Choińska ze ZMID. Przebudowane zostaną jezdnia, torowisko, powstaną nowe chodniki, a wlot ul. Racławickiej zostanie poszerzony, bo dochodziło tam do wielu wypadków.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE  Groza w Jabłonnie! Toksyczne odpady w miejscowym lesie. Do akcji wkraczają inspektorzy WIOŚ

Przebudowy doczekają się też Wybrzeże Szczecińskie i Helskie. Drogowcy wyremontują 2 km drogi od ul. Okrzei do Wybrzeża Puckiego. Będzie więcej sygnalizacji świetlnej oraz ułatwienie dla rowerzystów. – Planujemy budowę kładki pieszo-rowerowej nad kanałem w Porcie Praskim. Całość ma kosztować 76 mln zł, prace potrwają dwa lata – poinformowała Agata Choińska.
Być może pod koniec roku uda się też zacząć remont zdewastowanych wiaduktów mostu Poniatowskiego na wysokości Agrykoli. A pieszych na pewno ucieszy przekładany od lat montaż wind przy moście Poniatowskiego – czterech przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, dwóch przy stacji Powiśle, dwóch przy ul. Solec. Windy mają zacząć działać w 2021 r.

ZWRÓĆ UWAGĘ TEŻ NA NASZ TEMAT Toksyczny dym nad Mazowszem. Zakaz wychodzenia z domów!