TRUDNO W TO UWIERZYĆ

Samochód ciężarowy zmiótł 15-latka z przejścia dla pieszych. Dziecko trafiło do szpitala

2023-06-15 19:30

W czwartek, 15 czerwca w samo południe w Zaborowie doszło do koszmarnego wypadku. Przez ruchliwą drogę przejeżdżał na hulajnodze nastolatek. Dziecko zostało potrącone przez ciężki samochód ciężarowy. Chłopak cudem uniknął śmierci. Lekarze opatrzyli nastolatka i przetransportowali go do najbliższego szpitala. Jego życiu nie zagraża bezpieczeństwo.

Zaborów. 15-latek potrącony na przejściu dla pieszych

To kolejne tragiczne zdarzenie, do którego doszło na przejściu dla pieszych w kilku ostatnich dniach. W środę, 14 czerwca w Józefosławiu doszło do śmiertelnego potrącenia 12-letniej Oliwki. Dzień później w godzinach porannych kierujący osobową skodą potrącił 70-letnią Elżbietę, która zginęła pod kołami auta. Kilka godzin później, kilkanaście kilometrów dalej od drugiego wypadku, w Zaborowie, doszło do kolejnego koszmaru.

Zgłoszenie wpłynęło do nas w okolicach godziny 12. Na przejściu dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 580 w Zaborowie kierujący samochodem ciężarowym potrącił 15-letnie dziecko. Chłopczyk został przetransportowany do szpitala. Był przytomny – przekazała nam podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Policjanci kilka godzin prowadzili swoje działania, między innymi przesłuchiwali kierowcę. To oni będą wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia.

Mężczyzna został przebadany pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy – dodaje policjantka.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek drogowy?