Serce od Serca. Wkrótce szycie poduszek dla Amazonek [AUDIO]

i

Autor: facebook.com/projektserceodserca Serce od Serca. Wkrótce szycie poduszek dla Amazonek [AUDIO]

Serce od Serca. Wkrótce szycie poduszek dla Amazonek [AUDIO]

2019-03-21 20:19

Poduszki-serduszka pomagają Amazonkom walczyć z bólem po operacji. Dzięki akcji w całym kraju trafiło do nich już siedem tysięcy poduszek.

Serce od serca, czyli pomoc dla Amazonek już wkrótce w Warszawie. 30 marca wszyscy chętni wezmą do rąk igły i nitki i spróbują uszyć małe... serduszka-poduszki.

Czytaj także: "Dzięki temu mój mąż żyje". Pan Adam jest już po przeszczepie [WIDEO]

- Amazonki wkładają je pod pachę, po to by ulżyć problemom po operacji. To są zaburzenia w krążeniu limfy, bóle związane z krążeniem limfy, blizny pooperacyjne - mówi jedna z organizatorek akcji Anna Sławińska.

I zapewnia, że pomóc mogą też Ci, dla których szycie to czarna magia.

- Każda para rąk się przyda. Na 15-osobowy zespół, który robi serca wystarczy jedna osoba, która potrafi szyć na maszynie. Przy tym jest mnóstwo roboty, tkaninę trzeba wyprać, wyciąć kształt, zszyć, wypełnić silikonowymi kulkami, zaszyć - mówi Sławińska.

Czytaj także: Warszawiacy zakładają dziś dwie różne skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa 2019

Do tej pory w całej Polsce powstało już siedem tysięcy serc. To jednak nie wystarczy, bo rocznie mastektomia jest wykonywana u kilkunastu tysięcy pacjentów.

Początek w sobotę 30.03 o 16:30 w pracowni "Warszawa szyje" na ul. Słomińskiego 19

Rozmowa z Anną Sławińską, posłuchaj:

Czytaj też: Hala Mirowska: Koniec z plastikowymi torebkami! Ruszyła akcja "Mam na to papier"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają