Siedział 20 lat niczego się nie nauczył. Złodziej wyszedł kraść dalej [ZDJĘCIA]

2021-02-22 17:30 Norbert Amlicki
Siedział 20 lat niczego się nie nauczył. Złodziej wyszedł kraść dalej
Autor: KRP1 Siedział 20 lat niczego się nie nauczył. Złodziej wyszedł kraść dalej

Polak mądry po szkodzie, ale nie bez powodu mówi się, że nie uczy się na własnych błędach. Ten przestępca jest tego sztandarowym przykładem. 60-latek spędził 20 lat życia w więzieniu za kradzieże i włamania. Nic go to nie nauczyło i kiedy wyszedł z więzienia to wrócił do przestępczego procederu. Może myślał, że uda mu się przez pięć lat tak żyć, a potem będzie mógł odejść na "spokojną emeryturę". Niestety późnej starości dożyje w więzieniu. Dlaczego? Wszystkiemu winna jest liczba trzynaście.

20 lat na marne

Ten mężczyzna na pewno nie uczy się na swoich błędach. 60-latek jest już bardzo dobrze znany policjantom. Przestępca 20 lat spędził w więzieniu skazany za włamania i kradzieże. Niestety to nie nauczyło niczego mężczyzny, który od razu po wyjściu z paki wrócił do swojego przestępczego procederu.

Powrót do przestępstw

Na przestrzeni stycznia i lutego miał na swoim koncie  co najmniej 12 włamań. Z każdego takiego włamu miał średnio 1000 złotych. Jego sposób działania był zawsze taki sam. Jak ustalili policjanci pracujący nad sprawą, mężczyzna typował najpierw sklepy i lokale usługowe pod kątem zabezpieczeń. - Unikał tych wyposażonych w alarmy, a starał się wybierać te z tradycyjnymi zabezpieczeniami w zamki mechaniczne. Narzędzia służące mu do włamania pozostawiał w pobliskich zaroślach i wracał po nie tuż przed samym włamaniem - relacjonuje podinsp. Robert Szumiata oficer prasowy Śródmiejskiej policji.

Nieszczęśliwa trzynastka

Wymuszał haracz na olsztyńskich przedsiębiorcach. Przestępca zatrzymany
Siedział 20 lat niczego się nie nauczył. Złodziej wyszedł kraść dalej
Autor: KRP1 Siedział 20 lat niczego się nie nauczył. Złodziej wyszedł kraść dalej

Trzynaste włamanie nie okazało się dla niego szczęśliwe. Kiedy około 2:40 mężczyzna próbował sforsować drzwi do sklepu przy ulicy Karmelickiej został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. - Znaleziono przy nim przedmioty, które służyły mu do pokonywania zabezpieczeń mechanicznych drzwi i okien – informuje podinsp. Robert Szumiata. Przestępca usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. - Za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Mając na uwadze fakt, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, sąd może za to orzec karę pozbawienia wolności za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę- tłumaczy podinsp. Szumiata. Przestępca został także tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.