Skandal w przychodni na Bródnie! Z dusznościami i gorączką wysłał matkę z dzieckiem do domu! [WIDEO]

2020-03-03 17:29 DAR, dryndak@se.com.pl
Matka z chorym dzieckiem
Autor: Marek Kudelski 4 -letnia Natasza miała wysoką gorączkę i duszności. Nie otrzymała pomocy lekarskiej

Skandal! Pani Anna Owczarzak (40l.) poszła z chorą córką po pomoc do nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej przy ul. Łojewskiej. Dziewczynka miała wysoką gorączkę i duszności. Przerażona matka liczyła, że otrzyma tam pomoc lekarza dyżurnego. Ale na miejscu usłyszała od doktora, żeby wróciła do domu i podała leki na spadek temperatury. Wyszła z przychodni zapłakana i udała się do szpitala na Niekłańską. Dopiero tam lekarze zajęli się jej 4-letnią Nataszą. Okazało się, że dziewczynka miała zapalenie oskrzeli i krtani.

dyrektor ZOZ
Autor: Marek Kudelski Podjąłem decyzję o zwolnieniu lekarza- mówi Marcin Jakubowski, dyrektor ZOZ Targówek

4-letnia Natasza od dwóch dni miała 40 stopni gorączki. Temperatury nie dało się zbić żadnymi lekami przeciwgorączkowymi. W sobotę dziewczynka dostała duszności. Przerażona mama postanowiła wezwać pogotowie. - Po godz. 22 zadzwoniłam na 112. W słuchawce usłyszałam od dyspozytora, że powinnam udać się na nocną pomoc lekarską do najbliższej przychodni. Skorzystałam z tej rady- opowiada pani Ania. Kobieta pojechała wraz z mężem i chorą córką do przychodni na Łojewską. - Weszłam do środka. Na korytarzu nie było żadnego pacjenta. W rejestracji siedziała pani pielęgniarka i lekarz. Podeszłam i powiedziałam, że córka ma wysoką gorączkę i duszności. Ale doktora w ogóle to nie interesowało. Siedział i gapił się w ekran telefonu. Mąż zwrócił mu uwagę, żeby odłożył telefon i zainteresował się córką, bo źle się czuje. Wtedy oburzył się i powiedział, że to jego prywatna sprawa co robi w telefonie i żeby mój mąż się tym nie interesował - opowiada zbulwersowana kobieta. Urażony doktor nie zbadał córki pani Ani i nie udzielił jej żadnej pomocy. Odesłał ją natomiast z chorym dzieckiem do domu.

Przeczytaj nasz news Panika w mieście przez KORONOWIRUSA! Nie uwierzysz, co robi konsultant ds. chorób zakaźnych

- Powiedział, żebym wróciła do domu i podała dziecku coś na spadek gorączki. Twierdził, że  nie widzi wskazań do zbadania córki, gdyż była dzień wcześniej u swojego lekarza rodzinnego- tłumaczy mama dziewczynki. Ze łzami w oczach wyszła z przychodni i pojechała szukać pomocy gdzie indziej. - Pojechałam na Niekłańską, bo nie mogłam patrzyć, jak córce brakuje powietrza. Tam natychmiast lekarze udzielili jej pomocy. Okazało się, że oprócz zapalenia oskrzeli córka złapała zapalenie krtani i wymagała dodatkowych leków. Pani Ania złożyła skargę na zachowanie lekarza do okręgowej izby lekarskiej, do rzecznika praw pacjenta oraz dyrekcji przychodni. Sprawa jest w toku. Reporterzy Super Expressu zapytali dyrektora przychodni, jak to możliwe, że lekarz dyżurny, który ma obowiązek pomoc choremu pacjentowi, lekceważy go. - Jeśli taki incydent rzeczywiście miał miejsce i wpłynie do nas skarga na lekarza wyjaśnimy sprawę i podejmiemy odpowiednie kroki-  mówi Marcin Jakubowski, dyrektor ZOZ Targówek. 

ZOBACZ TEŻ NASZEGO NEWSA Braki w warszawskich szpitalach! Rząd musi pomóc stołecznym urzędnikom w walce z koronawirusem

SKANDAL W PRZYCHODNI NA BRÓDNIE! Z GORĄCZKĄ I DUSZNOŚCIAMI WYSŁAŁ MATKĘ Z DZIECKIEM DO DOMU!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.