Skandalista Bar otwarty mimo zakazu

2013-01-28 3:00

Do niedawna noszący nazwę Piwnica u Fritzla, a teraz Skandalista Bar w piątek został mimo protestów warszawiaków otwarty. Nie byłoby niczego w tym dziwnego, gdyby nie to, że otwarcie, jak uważają urzędnicy, nie było legalne.

Zarząd Dzielnicy Śródmieście podjął bowiem uchwałę, która zobowiązała Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami do wypowiedzenia umowy najmu . Dlaczego bar został otwarty? - Musimy przestrzegać przepisów, które nas dotyczą. Uchwała nie wchodzi w życie z dnia na dzień - tłumaczy sytuację Mateusz Dallali, rzecznik Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami. - Jeżeli najemca nie będzie godził się na wypowiedzenie i będzie robił problemy, to pójdziemy z tą sprawą do sądu - dodaje rzecznik. I twierdzi, że podczas piątkowego otwarcia w Skandalista Barze alkohol był sprzedawany bez zezwolenia. - ZGN musi zaopiniować specjalny wniosek o zezwolenie na sprzedaż alkoholu. My nie wydaliśmy takiej zgody, więc sprzedaż alkoholu w tym miejscu była nielegalna - tłumaczy Mateusz Dallali.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE