Kolejarze jak antyterroryści. Przechodzą szkolenia na wypadek wojny i zamachu

i

Autor: Marcin Smulczyński / Super Express Kolejarze jak antyterroryści. Przechodzą szkolenia na wypadek wojny i zamachu

Prezes zdradza plany na nową kadencję

SKM uruchomi dwie nowe linie. Skorzystają mieszkańcy Piaseczna

2022-10-18 19:03

Mieszkańcy Piaseczna w końcu zyskają wygodne połączenie kolejowe ze stolicą. Prezes Szybkiej Kolei Miejskiej poinformował dziennikarzy, podczas poniedziałkowego śniadania prasowego, o planach utworzenia dwóch nowych linii. Zyskają też warszawiacy, którzy bezpośrednio dojadą podmiejskim pociągiem nad Zalew Zegrzyński. Wciąż jednak nie jest wiadome, kiedy to nastąpi.

Nowa kadencja prezesa Szybkiej Kolei Miejskiej

Podczas śniadania prasowego w poniedziałek, 17 października, dziennikarze odbyli przejazd testowy najnowszym pociągiem Impuls 2, jednym z 21 zakupionych przez SKM dla Warszawy. Podczas trasy do podwarszawskiego Wieliszewa i z powrotem. Była okazja do zapytania o najbliższe plany szefostwa miejskiej kolejki, które mogą być istotne dla pasażerów. - Kilka miesięcy temu rada nadzorcza powierzyła mi kierowanie SKM na kolejną kadencję, co odbieram jako mandat zaufania, aby dalej zmieniać SKM w ekologiczną i nowoczesną kolej aglomeracyjną, bez czego nie może odbyć się żadna współczesna metropolia, a taką jest Warszawa – powiedział do dziennikarzy Alan Beroud, prezes zarządu SKM, który zdradził co jest teraz najważniejszym celem podczas rozwoju miejskiej spółki.

Nowe linie na trasach SKM

Prezes SKM zapowiedział na przyszły rok uruchomienie dwóch nowych linii. Będą to S4 na trasie: Piaseczno – Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska – Legionowo – Wieliszew – Zegrze Południowe, kursująca przez 7 dni w tygodniu oraz S40 na trasie: Piaseczno – Warszawa Główna (dostępna w dni powszednie). - Od dawna chcemy, aby mieszkańcy aglomeracji zyskali nowe połączenia. Terminy ich uruchomienia nie są zależne od nas, ale od postępów prac prowadzonych przez PKP PLK S.A. - zaznaczył prezes Beroud.

Wyzwaniem był powrót pasażerów po pandemii. - W okresie lipiec-sierpień przewieźliśmy o ponad pół miliona osób więcej, niż w tym samym okresie 2021 r. To wzrost o ok. 20%, co bardzo mnie cieszy – dodał prezes.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?