Słoneczny patrol nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Wysportowani ratownicy dbają o bezpieczeństwo nad wodą

2021-06-11 17:00 Alicja Guz
Słoneczny patrol nad Jeziorkiem Czerniakowskim
Autor: Urząd Dzielnicy Mokotów ratownicy nad Jeziorkiem Czerniakowksim

Ciepłe dni zachęcają do wypoczynku nad wodą. Nad Jeziorkiem Czerniakowskim na Mokotowie sezon kąpielowy w pełni. Gorący piasek, ciepła woda i… ratownicy czuwający nad bezpieczeństwem wypoczywających warszawiaków. Czego chcieć więcej! Warto skorzystać z letniej pogody i na własnej skórze przekonać się, jak ciepła jest woda w Jeziorku Czerniakowskim.

W ostatnim czasie słoneczna pogoda rozpieszcza warszawiaków. Po długiej zimie spragnieni lata mieszkańcy stolicy chętnie spędzają wolny czas nad wodą. Świeże powietrze, gorący piasek pod nogami i przyjemnie ciepła woda sprzyjają wypoczynkowi na łonie natury. Jednym z najbardziej obleganych miejsc jest uwielbiane przez warszawiaków Jeziorko Czerniakowskie.

ZOBACZ TEŻ: Nadchodzi totalne załamanie pogody, IMGW ostrzega. Czy to już koniec upałów w Warszawie? [PROGNOZA POGODY NA WEEKEND]

Sezon nad Jeziorkiem Czerniakowskim na Mokotowie trwa w najlepsze. Strzeżone kąpielisko jest do dyspozycji warszawiaków codziennie w godzinach 9-19. I będzie otwarte aż do 12 września! Mile widziane są również zwierzaki, dla których przygotowano miseczki z czystą, zimną wodą dla ochłody.

Nad bezpieczeństwem wypoczywających warszawiaków czuwają profesjonalni, doskonale wyszkoleni ratownicy. Prawdziwy słoneczny patrol na mokotowskim kąpielisku! Nie pozwolą oni, by komukolwiek stała się krzywda podczas pobytu nad wodą. Co więcej, jakość wody w Jeziorku Czerniakowskim jest na bieżąco kontrolowana, a wyniki kontroli publikowane są na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Mokotów.

Wybierając się nad Jeziorko Czerniakowskie, warto pamiętać, że na terenie kąpieliska panuje kilka ważnych zasad:

  • zakaz palenia ognisk i wyrobów tytoniowych
  • zakaz grillowania
  • zakaz spożywania alkoholu
  • zakaz wyprowadzania psów poza wyznaczone obszary
  • zakaz zakłócania ciszy i spokoju
  • zakaz wyrzucania śmieci

Ich przestrzeganie sprawi, że wypoczynek nad wodą przebiegnie w niezwykle przyjemnej i relaksującej atmosferze. Aktualną temperaturę wody można sprawdzić na stronie Serwisu Kąpielowego.

Rośliny na słoneczny balkon. Rośliny na balkon zachodni i południowy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE