Na Gocławiu spłonęły auta

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Na Gocławiu spłonęły auta

Ogromny pożar na Gocławiu. Spaliły się śmieci i samochody

2021-09-21 19:15

To z pewnością nie była spokojna noc dla mieszkańców Gocławia. Parking przy ul. Fieldorfa 9 zamienił się w piekło. Spłonęły cztery samochody zaparkowane tuż pod blokiem. Paliły się również śmieci pozostawione obok wiaty. Strażacy przez godzinę próbowali okiełznać szalejący żywioł. Czy ktoś specjalnie podpalił odpady zalegające pod blokiem?

W nocy mieszkańców bloku przy ul. Fieldorfa 9 zbudziły niepokojące dźwięki. Nagle parking pod blokiem zamienił się w piekło. Samochody płonęły jak pochodnie. Przerażeni mieszkańcy wyrwani ze snu nie wierzyli w to, co widzą. - W pewnym momencie usłyszałam głośne trzaski. Było koło 4 nad ranem. Gdy wyjrzałam przez okno, zobaczyłam, że się pali. Nie widziałam dokładnie co, bo widok na parking zasłania mi drzewo, ale wyglądało to przerażająco. Łuna rozświetlała całą okolicę - relacjonowała mieszkanka bloku, pani Ewa Grzegorek (70 l.). - Natychmiast zadzwoniłam na numer 112 - powiedziała. Pani Ewa, tak jak wielu innych mieszkańców, nie zmrużyła już tej nocy oka.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o 4:15. Na miejscu prowadzone były czynności służb ratunkowych. Na razie nie znamy przyczyn pożaru, nasi funkcjonariusze cały czas ustalają fakty dotyczące zdarzenia - powiedziała nadkom. Joanna Węgrzyniak z praskiej policji. - W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, zniszczeniu uległy jednak cztery pojazdy - przekazała policjantka. W akcji wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej. Strażacy przez godzinę walczyli z szalejącym żywiołem.

Spłonęły cztery samochody i leżąca obok sterta śmieci. Jak twierdzą mieszkańcy, hałda odpadów zalegających pod altaną powinna być już dawno uprzątnięta. Tak się jednak nie stało aż do feralnej nocy, w której mienie straciło wielu mieszkańców osiedla. Czyżby ktoś miał po prostu dość i dopuścił się podpalenia?

Zwróciliśmy się z pytaniem o kwestię wywozu śmieci do zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Orlik-Jantar", jednak jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jak udało się ustalić, za wywóz śmieci odpowiada firma Lekaro, którą poprosiliśmy o komentarz w sprawie niewywiązania się z terminowego wywozu odpadów. Niestety, do chwili publikacji artykułu firma nie odniosła się do sprawy pożaru.

Sonda
Na jaki numer alarmowy dzwonisz?
Super Raport 21.09 (Goście: Jarosław Gowin - Porozumienie, Krzysztof Bosak - Konfederacja) Sedno Sprawy: Marcin Kierwiński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE