Sprawdzali auto i przecierali oczy ze zdumienia. Nieprawdopodobne, co było w środku!

2021-03-06 17:30 alig
Sprawdzali auto i przecierali oczy ze zdumienia. Nieprawdopodobne, co było w środku!
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Nieprawdopodobne, co ursynowscy policjanci znaleźli w bagażniku kontrolowanego auta. Takich skarbów, nie widuje się codziennie. Dwaj mężczyźni jadący samochodem musieli się długo tłumaczyć, jak cenne przedmioty znalazły się w ich aucie. Funkcjonariusze nie uwierzyli jednak w ani jedno ich słowo.

Był kwadrans po godz. 19, gdy ursynowscy wywiadowcy zauważyli samochód alfa romeo na niemieckich tablicach rejestracyjnych na ul. Jastrzębskiego. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, a pasażer pośpiesznie wsiadał do auta. Policjanci byli bardzo czujni. Żaden szczegół nie mógł im umknąć, ponieważ w tym rejonie zdarzały się już włamania do samochodów. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować obu mężczyzn i sprawdzić ich auto. - W trakcie czynności okazało się, że za kierownicą siedział 39-letni obywatel Gruzji. Na miejscu pasażera natomiast jego straszy krajan - powiedział podkom. Robert Koniuszy z ursynowskiej policji.

NIE PRZEGAP: Trzaskowski jak męczennik? Wariatów nie brakuje. Kraj o Warszawie. Felieton

Gdy funkcjonariusze zobaczyli, co mężczyźni wiozą w aucie, przetarli oczy ze zdumienia. Takich skarbów nie widuje się codziennie. - W samochodzie mundurowi znaleźli dwa zabytkowe bagnety, dużą ilość monet i banknotów o różnych nominałach z kilku epok mogących stanowić zbiór numizmatyczny, laptop, biżuterię oraz odznaczenie państwowe, na którym widniało imię i nazwisko - wymienił podkom. Koniuszy.

Sprawdzali auto i przecierali oczy ze zdumienia. Nieprawdopodobne, co było w środku!
Autor: KRP II - Mokotów, Ursynów, Wilanów znalezione przedmioty

Gruzini szli w zaparte. Tłumaczyli policjantom, że nie wiedzą, skąd pochodzą drogocenne przedmioty. Co więcej, 39-latek sugerował, że mogą należeć do kogoś, kto pożyczył im auto. Policjanci szybko znaleźli prawowitego właściciela przedmiotów znalezionych w samochodzie. Dyżurny ursynowskiej policji ustalił, że na warszawskim Bemowie doszło do włamania do mieszkania i kradzieży tych przedmiotów. Pokrzywdzonym był mężczyzna, którego imię i nazwisko widnieje na znalezionym odznaczeniu.

- Na tej podstawie obaj mężczyźni zostali zatrzymani, jako podejrzani o to przestępstwo. W toku dalszych czynności, w porozumieniu z bemowskimi policjantami zebrano dowody, które pozwoliły na przedstawienie zarzutów zatrzymanym - poinformował podkom. Robert Koniuszy. Teraz o losie dwóch Gruzinów zadecyduje prokurator i sąd. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Sprawdzali auto i przecierali oczy ze zdumienia. Nieprawdopodobne, co było w środku!
Autor: KRP II - Mokotów, Ursynów, Wilanów zatrzymany mężczyzna
Seriale dla kobiet, które warto obejrzeć
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE