Staruszek 8 razy zapłacił kradzioną kartą. Grozi mu do 10 lat

2019-02-03 18:14
Staruszek złodziej
Autor: KSP Staruszek złodziej

Stołeczni policjanci zatrzymali 63-latka, który w różnych sklepach na terenie Bielan, ośmiokrotnie zapłacił skradzioną wcześniej kartą płatniczą. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskiej komendy zgłosiła się pokrzywdzona z informacją, że w tramwaju skradziono jej torebkę wraz z telefonem komórkowym i kartą bankomatową. Śledczy ustalili, że skradzioną kartą ktoś ośmiokrotnie płacił, zbliżając ją do terminali płatniczych bez wpisania numeru pin, w różnych sklepach na terenie Bielan.

Policjanci sprawdzili wszystkie miejsca, w których wykorzystano ją do późniejszych zakupów. Funkcjonariusze, analizując zdobyte informacje  ustalili, że transakcji płatniczych dokonał 63-latek, który wcześniej ukradł torebkę z zawartością.

Policjanci zatrzymali 63-latka oraz jego 71-letnią partnerkę, z którą dwukrotnie dokonał płatności skradzioną kartą. 

Teraz oboje odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE