Strażnicy pokazali nowy sprzęt. Do funkcjonariuszy trafiły nowe defibrylatory

i

Autor: MARCIN SMULCZYŃSKI/SUPER EXPRESS Strażnicy pokazali nowy sprzęt. Do funkcjonariuszy trafiły nowe defibrylatory

Strażnicy pokazali nowy sprzęt. Pomoże ratować ludzkie życie

Strażnicy Miejscy dostali od miasta dodatkowy sprzęt do ratowania życia. Są to defibrylatory, nowoczesne plecaki ratownicze oraz oznakowanie dla ratowniczych radiowozów. Dzięki temu strażnicy miejscy będą mogli pomóc osobie z zatrzymanym krążeniem. W minionym roku ratowali oni życie niemal tysiąc razy.

Nowy sprzęt został przekazany w środę o godz. 14 przy ul. Sołtyka (Wola) przez wiceprezydent Renatę Kaznowską. - Strażnicy miejscy codziennie pracują na rzecz naszego bezpieczeństwa. Są wzywani do niecodziennych, często bardzo trudnych sytuacji. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im profesjonalnego wyposażenia ratowniczego. Od dziś po ulicach naszego miasta będą jeździły specjalnie oznakowane samochody Straży Miejskiej wyposażone w sprzęt ratujący życie. W skład nowego wyposażenia ratowniczego wchodzi między innymi 10 sztuk półautomatycznych defibrylatorów - stwierdziła zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

Strażnicy otrzymali 10 sztuk półautomatycznych defibrylatorów, których oprogramowanie poprowadzi przez kolejne czynności niezbędne do przywrócenia funkcji życiowych. Skład wyposażenia to także 20 modułowych plecaków ratowniczych, które pomogą przy tamowaniu krwotoków oraz urazów kończyn. Uzupełnieniem jest 11 specjalistycznych plecaków ratowniczych, jakie do tej pory były jedynie na wyposażeniu jednostek ratunkowych.

- Niesienie pomocy medycznej potrzebującym jest jednym z obowiązków strażników, podobnie jak każdej osoby. Wielu spośród funkcjonariuszy podnosi swoje kwalifikacje. W naszych szeregach mamy 64 ratowników z uprawnieniami do pomocy przedmedycznej - powiedział Jerzy Jarbaszko, oficer prasowy warszawskiej straży miejskiej.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży miejskiej w Warszawie?
Tak wygląda sprzęt strażników z warszawskiego Eko Patrolu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE