Świętowali 16-te urodziny Hugona. Życzyli mu zdrowia i obfitego sezonu arbuzowego!

i

Autor: PEXELS.COM Świętowali 16-te urodziny Hugona. Życzyli mu zdrowia i obfitego sezonu arbuzowego!

WARSZAWSKIE ZOO

Świętowali 16-te urodziny Hugona. Życzyli mu zdrowia i obfitego sezonu arbuzowego!

2023-05-31 22:22

W warszawskim ZOO obchodzili szesnaste urodziny Hugona, stołecznego hipopotama! Podopieczny stołecznego ogrodu zoologicznego z wiekiem staje się coraz bardziej spokojny. A ostatnimi czasy często pojawia się na lądzie nie tylko, żeby oznaczyć wybieg jako swój, ale też, żeby powygrzewać się w słońcu.

Warszawskie ZOO. Urodziny gigantycznego hipopotama!

Nasz nastolatek z wiekiem staje się coraz bardziej spokojny. Hugo ostatnimi czasy często pojawia się na lądzie nie tylko, żeby oznaczyć wybieg jako swój, ale też, żeby powygrzewać się w słońcu. Tort w postaci zielonki z kilkoma słodkimi dodatkami - jabłka, marchewki, banan oraz mus z mango. Naszemu podopiecznemu życzymy wszystkiego co najlepsze, zdrowia oraz obfitego sezonu arbuzowego w zoo! – piszą pracownicy hipopotamiarni i akwarium morskiego warszawskiego ZOO.

Za kilka miesięcy kolejne urodziny będzie obchodziła kolejna podopieczna stołecznego ogrodu zoologicznego. Mówimy oczywiście o koleżance Hugona – o 37-letniej Pelagii, najstarszym hipopotamie nilowym w Polsce.

Ona jest już w podeszłym wieku, jest prawdziwą staruszką. Potrafi się zatrzymywać w połowie ruchu, zamyślić się, zapomnieć gdzie idzie. Ma lekkie problemy ze stawami – mówiła nam Natalia Gierych, opiekunka Pelagii podczas ostatnich urodzin, 19 września ubiegłego roku.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?