SZOK. Trzy lata bez podwyżek w Warszawie! Jest NIEZWYKŁA deklaracja urzędników

2021-01-18 21:11 Izabela Kraj
Pieniądze
Autor: Fz Pieniądze

Z tej deklaracji warszawiacy na pewno będą zadowoleni! Przez najbliższe trzy lata nie wzrosną w Warszawie opłaty za wodę i ścieki. Taką deklarację złożyła prezes Warszawskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Renata Tomusiak. - Taki wniosek składamy do Wód Polskich, które zatwierdzają taryfy opłat na kolejne lata - mówi "Super Expressowi" prezes MPWiK

Drożeje prąd, w Warszawie zdrożały już w tym roku opłaty za parkowanie przy parkometrach, od marca mamy więcej płacić za śmieci. Tym bardziej więc zaskakuje decyzja szefów warszawskich wodociągów, którzy nie zamierzają ubiegać się o pozwolenie na podwyższenie opłat za wodę i ścieki. To już przesądzone!

Stołeczni radni zaakceptowali niedawno program inwestycji miejskich wodociągów do 2028 roku. Zakłada on, że warszawski MPWiK wyda w kolejnych latach na infrastrukturę astronomiczną kwotę 4,7 mld zł, z czego na urządzenia wodociągowe - 1,5 md. zł, zaś na urządzenia kanalizacyjne kwotę 3 mld zł. Przewidziano realizację 2025 zadań, z czego 1350 to projekty kontynuowane, a 675 to zadania nowe. Plan zakłada budowę i przebudowę 780,9 km sieci wodociągowej oraz 630,1 km sieci kanalizacyjnej. Największe inwestycje przewidziane są w dzielnicach Wawer, Białołęka, Ursynów, Wilanów, Mokotów, Śródmieście, Żoliborz, Bielany.

- Ten plan jest podstawą tzw. wniosku taryfowego, składanego do Wód Polskich. Zdecydowaliśmy, że wytrzymamy przez trzy lata bez podnoszenia cen za wodę i ścieki - zadeklarowała prezes MPWiK Renata Tomusiak.

Inwestycje sieciowe
Autor: materiały prasowe Inwestycje sieciowe

To wielki program obejmujący wymianę sieci wodociągowej, przebudowy przepompowni ścieków i kanałów oraz budowę kolektorów Lindego Bis, Wiślanego i Mokotowskiego Bis. Plan uwzględnia również inwestycje związane z awarią rur odprowadzających ścieki do oczyszczalni Czajka, budowę uzupełniającej instalacji do transferu ścieków, łączącej obiekty „Farysa” i „Świderska” oraz naprawę rurociągów w tunelu pod Wisłą.

PRZYPOMNIJMY JAK WYGLĄDAŁY ROK PO ROKU AWARIE RUROCIĄGU DO CZAJKI:

TA z 2020 roku:

I TA Z 2019 ROKU