CBA

i

Autor: CBA Zdjęcie poglądowe

Tajemnicza akcja CBA na lotnisku Chopina w Warszawie. Wszystko z powodu zlecenia ministerstwa

2021-03-08 7:35

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby podejrzane o oszustwo przy zamówieniu dla Ministerstwa Finansów. Zatrzymani występowali w 2017 roku w imieniu poznańskiej spółki komputerowej, od której MF kupowało specjalistyczny sprzęt. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze warszawskiego CBA na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Operacja miała miejsce na lotnisku im. Fryderyka Chopina. Jednocześnie przeszukano miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy podejrzanych o oszustwo mężczyzn.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby podejrzane o oszustwo na szkodę Skarbu Państwa przy realizacji zamówienia na potrzeby Ministerstwa Finansów. Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował, że funkcjonariusze stołecznej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby na lotnisku Chopina w Warszawie. Przeszukano mieszkania i miejsca pracy zatrzymanych - zaznaczono.

Czynności związane są ze śledztwem dotyczącym podejrzenia popełnienia oszustwa na szkodę MF - zatrzymani reprezentowali w 2017 r. kontrahenta świadczącego usługi na rzecz resortu - poinformowało CBA.

Oszustwo na ponad półtora miliona złotych

CBA w siedzibie PZPN

Według śledczych zatrzymani przez CBA występowali w imieniu poznańskiej spółki komputerowej, z którą resort finansów podpisał umowę za ponad 1,6 mln zł na dostawę specjalistycznych komputerów dla podległych jednostek. W ocenie CBA wykonawca podpisał umowę, mając świadomość braku możliwości jej terminowej realizacji.

Zatrzymani przez CBA zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Przedstawiono im zarzuty oszustwa i prokurator zastosował wobec mężczyzn wolnościowe środki zapobiegawcze i nie wniósł o areszt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany