Targówek: Buchnął kurierowi piękny pierścionek za 9 tysięcy. Wpadł, bo..

2021-01-24 11:40 Norbert Amlicki
Przesyłki kurierskie
Autor: SHUTTERSTOCK Białystok. Sprzęt za 2 tys. zł zostawiony pod drzwiami klatki. Iwona: "Skandaliczne zachowanie kuriera". Zdjęcie ilustracyjne

Moment nieuwagi kuriera wystarczył żeby złodziej niezauważenie zabrał małą paczkę. On jeszcze nie wiedział co w niej się znajduje. 34-latek nie zdawał sobie sprawy z tego, że trzyma w ręce prawie 10 tys. zł.

- Mieszkaniec Białołęki wykorzystał nieuwagę kuriera, któremu podczas przenoszenia wypadła przesyłka - relacjonuje mł. asp. Irmina Sulich, oficer prasowy policji na Targówku. Mężczyzna postanowił nie zwracać paczki kurierowi, a wziąć ją dla siebie nie wiedząc co jest w środku. Jakież to musiało być zdziwienie, kiedy złodziej otworzył paczkę i zorientował się, że jest w niej pierścionek za 9 tys. złotych. - 34-latek próbował sprzedać znalezione złoto kolegom z pracy, lecz nikt nie chciał go kupić - informują policjanci.

Kiedy policjanci złapali złodzieja zaczęli poszukiwania drogiej biżuterii. - Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili pierścionek z opakowaniem, certyfikatem i fakturą - informuje mł. asp. Irmina Sulich z policji. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - dodaje policjantka.

Śnieżyca w Warszawie