Targówek: Od jutra kierowcy będą jeździć po zwężonej Łodygowej

2018-03-21 15:38
Łodygowa będzie węższa już od jutra (22.03)
Autor: zmid.waw.pl Łodygowa będzie węższa już od jutra (22.03)

To małe zmiany dla drogowców, ale ogromne dla tych za kółkiem. Czas na pierwsze utrudnienia w związku z remontem Łodygowej. Przyjrzał się temu nasz reporter Michał Skolimowski.

- Od czwartku ulica będzie zwężona na odcinku od Pszczyńskiej do Radzymińskiej - mówi Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu przed skrzyżowaniem z Radzymińską. Jeden do skrętu w lewo, drugi do jazdy na wprost i w prawo. Ulica Pszczyńska będzie ślepa. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do maja - dodaje.

Kierowcy spodziewają się armagedonu. Uważają, że już było ciasno, a teraz zmiana organizacji ruchu negatywnie wpłynie na przepustowość.

>>> Tramwaj potrącił pieszego na Kijowskiej. Nie zadziałały hamulce?

Po remoncie Łodygowa zmieni się w ulicę dwujezdniową z dwoma pasami w każdym kierunku i pasami do skrętów. Powstaną też nowe chodniki i drogi rowerowe.​ Inwestycja ma się zakończyć w listopadzie. Więcej w pełnej rozmowie Michała Skolimowskiego z Małgorzatą Gajewską:

Czytaj też: Sklep czy galeria sztuki? Najważniejsze, że można tam kupować w niedzielę [WIDEO NOWA 24 GODZINY]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE