Unikalne

Te imiona nadano w 2022 roku tylko raz. Wśród nich "sprawiedliwy" i "troszcząca się o lud"

2023-01-06 10:05

W 2022 roku w stolicy znów królowały tradycyjne, piękne i ponadczasowe imiona. Warszawiacy chętnie nadawali swoim dzieciom imiona Jan, Zofia, Franciszek czy Maria. Nie brakowało jednak i tych mniej popularnych, a czasami zaskakujących. Na jakie niespotykane imiona decydowali się świeżo upieczeni rodzice w minionym roku? W galerii umieściliśmy te, które w 2022 roku w Warszawie nadano tylko raz! Prawdziwe unikaty!

Imiona dzieci w 2022 roku w Warszawie

Rok 2022 już za nami, a styczeń jest doskonałym miesiącem na podsumowania. W minionym roku w Warszawie urodziło się 31 950 dzieci. Dla porównania rok wcześniej Urzędy Stanu Cywilnego w Warszawie wystawiły 34 187 aktów urodzenia.

Rodzice nowonarodzonych maluchów musieli stanąć przed niezwykle ważnym dylematem, dotyczącym wyboru odpowiedniego imienia dla swoich pociech. Podobnie jak w latach minionych w Warszawie królowały te ponadczasowe, które noszą bądź nosili nasi rodzice i dziadkowie. Nie brakowało więc noworodków o imieniu Jan, Franciszek, Zofia czy Helena.

Unikatowe imiona dla dzieci w Warszawie

Niektórych rodziców ponosiła jednak fantazja. Czasami nawet zbyt mocno. Jak przekazała nam Marlena Salwowska z biura prasowego stołecznego ratusza, w dwóch przypadkach Urząd Stanu Cywilnego odmówił nadania dziecku zaproponowanego przez rodziców imienia.

Aby imię zostało zaakceptowane, musi bowiem spełnić kilka warunków, które zapisane są w polskim prawie. Po pierwsze, nie może ono być w formie zdrobnienia, a także mieć charakteru ośmieszającego lub nieprzyzwoitego.

W 2022 roku w aktach urodzenia wystawianych w stolicy pojawiały się również piękne, unikatowe imiona, na które decydowali się nieliczni rodzice. Spełniamy one wszelkie wymogi. Przedstawiliśmy je w poniższej galerii zdjęć. Co ważne, każde z tych imion otrzymało tylko jedno dziecko urodzone w 2022 roku w Warszawie! Czy znaliście je wszystkie? A może któreś z tych imion wybraliście dla swoich pociech?

Sonda
Jakie imię dla dziecka?
Nasi Partnerzy polecają